laden

416 roestvrij staal: eigenschappen, bewerkbaarheid en toepassingen

416 roestvrij staal is een vrij verspanende martensitische kwaliteit, ontworpen voor precisie-CNC-onderdelen. Het biedt uitstekende bewerkbaarheid, warmtebehandelbare sterkte en matige corrosieweerstand voor assen, bevestigingsmiddelen, fittingen en klepcomponenten.
  • 416 roestvrij staal

  • NAITE TECH

  • - Roestvrij staal

  • 416 / UNS S41600 / EN 1.4005

  • Uitstekend

  • CNC-bewerking, smeden, boren, slijpen

  • $$ - Matig

  • - Hoge sterkte, - Corrosiebestendig, - Slijtvast

  • Hoge sterkte en slijtvastheid zijn afhankelijk van de warmtebehandelingsomstandigheden. De corrosieweerstand is matig en voornamelijk bedoeld voor milde gebruiksomgevingen.

  • Nauwkeurig bewerkte onderdelen / assen / bevestigingsmiddelen / klepcomponenten

  • 416-roestvrijstaal-technische gegevens-naite-tech.pdf

  • Augustus 2026

Beschikbaarheid:
knop voor delen op Facebook
Twitter-deelknop
knop voor lijn delen
knop voor het delen van wechat
linkedin deelknop
knop voor het delen van Pinterest
WhatsApp-knop voor delen
deel deze deelknop

Overzicht

Overzicht 416 roestvrij staal

Ongeveer 416 roestvrij staal

416 roestvrij staal is een vrij verspanend martensitisch roestvrij staal met de aanduiding UNS S41600. Zwavel wordt toegevoegd om de spaanbreek- en bewerkingsprestaties te verbeteren in vergelijking met martensitische soorten voor algemeen gebruik, zoals 410 roestvrij staal.

In tegenstelling tot 304 roestvrij staal en 316L roestvrij staal , 416 kan na bewerking worden gehard en getemperd. Dit maakt het nuttig voor fijnmechanische componenten die een efficiënte bewerking vereisen, samen met een hogere eindsterkte of hardheid.

De toevoeging van zwavel die de bewerkbaarheid verbetert, vermindert ook de corrosieweerstand en lasbaarheid. Om deze reden is 416 het meest geschikt voor machinaal bewerkte componenten die in relatief milde omgevingen worden gebruikt in plaats van voor gelaste constructies of voor chloorrijke toepassingen.

Waar hogere hardheid en slijtvastheid belangrijker zijn dan machinale productiviteit, 420 roestvrij staal moet ook worden overwogen.

Waarom kiezen voor 416 roestvrij staal?

416 wordt gewoonlijk geselecteerd wanneer een component het volgende vereist:

  • Uitstekende bewerkbaarheid

  • Goede spaanbreking

  • Hoge bewerkingsproductiviteit

  • Warmtebehandelbare sterkte

  • Precisie draaien en boren

  • Magnetisch materiaalgedrag

  • Matige corrosieweerstand

Het belangrijkste technische voordeel is eenvoudig:

416 is ontworpen om roestvrijstalen onderdelen eenvoudiger en efficiënter te bewerken.

Voor toepassingen die gedomineerd worden door CNC-draaien, boren of draadsnijden, kan 416 een betere productiebalans bieden dan minder bewerkbare roestvaste kwaliteiten.

Belangrijkste technische kenmerken

Uitstekende bewerkbaarheid

416 is een van de meest bewerkbare conventionele roestvaste staalsoorten.

De zwavelmodificatie verbetert de spaanbreking en ondersteunt efficiënt draaien, boren, draadsnijden en andere repetitieve bewerkingen.

Typische voordelen zijn onder meer:

Betere spaanbeheersing / hogere bewerkingsproductiviteit / goede oppervlakteafwerking / minder snijmoeilijkheden

Voor een gedetailleerde materiaalvergelijking, zie 410 versus 416 roestvrij staal.

Warmtebehandelbare sterkte

416 is martensitisch en kan na bewerking worden gehard en getemperd.

Een typische productievolgorde is:

Gegloeid materiaal → CNC-bewerking → Harden → Temperen → Afwerken indien nodig

Hierdoor kan het meeste materiaal worden verwijderd, terwijl de legering gemakkelijker te bewerken blijft.

Waar aanzienlijk hogere hardheid en slijtvastheid vereist zijn, 420 roestvrij staal kan een betere pasvorm bieden.

Matige corrosiebestendigheid

416 biedt nuttige corrosieweerstand in binnen-, atmosferische en licht corrosieve omgevingen.

De corrosieweerstand is over het algemeen lager dan 410 roestvrij staal omdat zwavelrijke insluitsels de weerstand tegen plaatselijke corrosie kunnen verminderen.

Voor toepassingen waarbij corrosiebestendigheid belangrijker is dan de productiviteit van de bewerking, kunt u overwegen 304 roestvrij staal of 316L roestvrij staal.

Magnetisch gedrag

416 is magnetisch in zowel gegloeide als geharde omstandigheden.

Dit is normaal gedrag voor martensitisch roestvast staal en kan nuttig zijn wanneer de magnetische respons acceptabel is of vereist is door het ontwerp van de component.

Slechte lasbaarheid

416 wordt over het algemeen niet aanbevolen voor lasintensieve componenten.

De zwaveltoevoegingen en de martensitische structuur verhogen het risico op scheuren, de hoge hardheid van de door de hitte beïnvloede zone en de verminderde taaiheid van de las.

Waar lassen een belangrijke productievereiste is, wordt 304L roestvrij staal of 316L roestvrij staal is meestal een beter uitgangspunt.

Typische 416 roestvrijstalen componenten

416 is bijzonder geschikt voor stafcomponenten die zijn geproduceerd door CNC-draaien, frezen, boren en draadsnijden.

Typische componenten zijn onder meer:

Assen / pennen / bevestigingsmiddelen / onderdelen met schroefdraad / fittingen / kleponderdelen / bussen / nauwkeurig gedraaide onderdelen

Voor productiegerichte informatie, zie 416 Productie van roestvrijstalen onderdelen.

416 versus 410 — Snelle selectie

416 en 410 roestvrij staal behoort beide tot de martensitische roestvrij staalfamilie, maar wordt om verschillende redenen geselecteerd.

416 roestvrij staal

Betere bewerkbaarheid / Betere spaanbreking / Nauwkeurigheidsbewerking Focus

410 roestvrij staal

Betere algemene corrosiebestendigheid / Betere algehele mechanische balans / Martensitische kwaliteit voor algemeen gebruik

De belangrijkste wisselwerking is:

416 levert enige corrosieweerstand en lasprestaties op in ruil voor een aanzienlijk betere bewerkbaarheid.

Voor een gedetailleerde vergelijking, zie 410 versus 416 roestvrij staal.

416 roestvrij staal in één zin

416 is een vrij verspanend, warmtebehandelbaar martensitisch roestvast staal voor precisiecomponenten waarbij de machinale productiviteit belangrijker is dan maximale corrosieweerstand of lasbaarheid.

Eigenschappen

416 roestvrij staal Chemische samenstelling en eigenschappen

416 roestvrij staal is een met zwavel gemodificeerd martensitisch roestvrij staal. De chemie ervan is primair ontworpen om de bewerkbaarheid te verbeteren, terwijl het vermogen behouden blijft om door middel van warmtebehandeling een hogere sterkte en hardheid te ontwikkelen.

De onderstaande waarden zijn representatief voor UNS S41600. Exacte limieten moeten altijd worden bevestigd aan de hand van de toepasselijke materiaalspecificatie en het molentestrapport.

Chemische samenstelling

Element

Typisch specificatiebereik

Chroom (Cr)

12,0–14,0%

Koolstof (C)

≤ 0,15%

Mangaan (Mn)

≤ 1,25%

Silicium (Si)

≤ 1,00%

Fosfor (P)

≤ 0,060%

Zwavel (S)

≥ 0,15%

Molybdeen (Mo)

≤ 0,60%

Ijzer (Fe)

Evenwicht

Het relatief hoge zwavelgehalte is het bepalende kenmerk van 416. Het bevordert mangaan-sulfide-insluitingen die de spaanbreking en de bewerkingsprestaties verbeteren, maar ook de corrosieweerstand, lasbaarheid en transversale ductiliteit verminderen in vergelijking met 410 roestvrij staal.

Mechanische eigenschappen

De mechanische eigenschappen van 416 zijn sterk afhankelijk van de warmtebehandelingsomstandigheden, de sectiegrootte en de productvorm.

Representatieve eigenschappen voor gegloeid staafmateriaal worden hieronder weergegeven.

Eigendom

Representatieve waarde

Treksterkte

Ongeveer. 515 MPa

0,2% vloeigrens

Ongeveer. 275 MPa

Verlenging

Ongeveer. 30%

Brinell-hardheid

Tot ca. 260 pk

Deze waarden moeten worden gebruikt als algemene technische referentie en niet als gegarandeerde ontwerpwaarden.

Na verharding en tempering kan 416 een aanzienlijk hogere sterkte en hardheid bereiken dan de gegloeide toestand.

Voor toepassingen waarbij hogere hardheid en slijtvastheid de primaire vereisten zijn, 420 roestvrij staal kan een geschikter evenwicht bieden.

Typische fysieke eigenschappen

Eigendom

Geschatte waarde

Dikte

7,8 g/cm³

Elasticiteitsmodulus

200 GPa

Thermische geleidbaarheid

Ongeveer. 25 W/m·K

Specifieke warmte

Ongeveer. 460 J/kg·K

Elektrische weerstand

Ongeveer. 0,57 µΩ·m

Thermische uitzetting

Ongeveer. 10 × 10⁻⁶ /K

Magnetisch

Ja

De relatief lage thermische uitzetting van martensitisch roestvast staal kan nuttig zijn voor precisiemechanische componenten waarbij maatverandering als gevolg van de temperatuur een ontwerpoverweging is.

Bewerkbaarheid

Waarom is 416 roestvrij staal gemakkelijk te bewerken?

Bewerkbaarheid is de belangrijkste reden waarom ingenieurs voor 416 kiezen.

Zwaveltoevoegingen bevorderen het gemakkelijker breken van de spaan en verminderen de snijproblemen die normaal gesproken gepaard gaan met roestvrij staal.

416 is vooral geschikt voor:

CNC draaien / boren / draadsnijden / tappen / frezen / automatische schroefbewerking

Vergeleken met 410 roestvrij staal , 416 zorgt over het algemeen voor een betere spaanbeheersing en een hogere bewerkingsproductiviteit.

Vergeleken met 303 roestvrij staal , beide zijn ontworpen voor bewerking, maar hun metallurgie is anders:

303 → Austenitisch + vrij verspanend + niet hardbaar

416 → Martensitisch + vrij verspanend + hittebehandelbaar

Voor een gedetailleerde vergelijking, zie 303 versus 416 roestvrij staal.

Warmtebehandeling

Kan 416 roestvrij staal worden gehard?

Ja. 416 is een martensitisch roestvast staal en kan na bewerking worden gehard en getemperd.

Dit is een van de belangrijkste verschillen tussen 416 en vrij verspanende austenitische kwaliteiten zoals 303 roestvrij staal.

Een typische productieroute is:

Gegloeide staaf → Ruwe of nabewerking → Harden → Temperen → Slijpen indien nodig

Gloeien

Een representatief volledig uitgloeibereik is ongeveer:

815–900°C

gevolgd door gecontroleerde koeling.

Gloeien vermindert de hardheid en bereidt het materiaal voor op bewerking of daaropvolgende warmtebehandeling.

Bij een exacte behandeling moeten de toepasselijke materiaalspecificaties en warmtebehandelingsprocedure worden gevolgd.

Verharding

Een representatief verhardingsbereik is ongeveer:

925–1010°C

gevolgd door een passende quench.

De uiteindelijke hardheid en mechanische eigenschappen zijn afhankelijk van:

  • Austenitiserende temperatuur

  • Sectiedikte

  • Afschrikmethode

  • Tempertemperatuur

  • Tempertijd

Bij precisieonderdelen moet rekening worden gehouden met vervorming door warmtebehandeling.

Temperen

Na het uitharden wordt tempereren gebruikt om de balans aan te passen tussen:

Hardheid / Sterkte / Taaiheid / Maatstabiliteit

Lagere tempertemperaturen behouden over het algemeen een hogere hardheid, terwijl hogere tempertemperaturen de hardheid verminderen en de taaiheid verbeteren.

Voor veel martensitische roestvaste staalsoorten kunnen tussenliggende temperingstrajecten een verminderde slagvastheid veroorzaken. Warmtebehandelingsparameters moeten daarom de gespecificeerde eisen inzake mechanische eigenschappen volgen, in plaats van gebruik te maken van een generieke cyclus.

Voor op hardheid gerichte toepassingen ook vergelijken 420 roestvrij staal.

Corrosiebestendigheid

Hoe corrosiebestendig is 416 roestvrij staal?

416 biedt matige corrosieweerstand, geschikt voor vele binnen-, atmosferische, zoetwater- en licht corrosieve mechanische toepassingen.

De corrosieweerstand is echter lager dan 410 roestvrij staal omdat zwavelrijke insluitsels een voorkeurslocatie kunnen worden voor plaatselijke corrosie.

416 heeft normaal gesproken niet de voorkeur voor:

Zeewater / Omgevingen met een hoog chloorgehalte / Agressief chemisch gebruik / Ernstige spleetomstandigheden

Wanneer corrosiebestendigheid belangrijker is dan de bewerkingssnelheid, overweeg dan:

304 roestvrij staal

316 roestvrij staal

316L roestvrij staal

Corrosieprestaties door omgeving

Omgeving

Algemene geschiktheid

Droge binnendienst

Goed

Atmosferische blootstelling

Goed

Zoetwater

Goed / afhankelijk van toepassing

Milde industriële omgeving

Matig tot goed

Kustomgeving

Beperkt

Chlorideprocesomgeving

Beperkt

Direct zeewater

Niet de voorkeur

Agressieve chemische dienst

Evalueer een ander cijfer

De werkelijke corrosieprestaties zijn ook afhankelijk van de temperatuur, de toestand van het oppervlak, afzettingen, spleten en blootstellingstijd.

Hardheid en slijtagegedrag

416 kan na warmtebehandeling een aanzienlijk hogere hardheid ontwikkelen dan gegloeid austenitisch roestvast staal.

Dit maakt het nuttig voor mechanische componenten die het volgende vereisen:

Sterkte / Duurzaamheid van het oppervlak / Matige slijtvastheid / Nauwkeurig machinaal bewerkte geometrie

416 is echter in de eerste plaats een kwaliteit die gericht is op bewerkbaarheid en niet op een kwaliteit met maximale slijtvastheid.

Wanneer slijtvastheid of eindhardheid de dominante vereiste is, Er moet rekening worden gehouden met roestvrij staal 420 of roestvrij staal 440C .

Magnetische eigenschappen

416 is magnetisch.

De martensitische structuur produceert een duidelijke magnetische respons in zowel gegloeide als geharde omstandigheden.

Als een niet-magnetische of zeer lage magnetische respons belangrijk is, is een austenitische kwaliteit zoals 304 roestvrij staal of 316L roestvrij staal kan geschikter zijn, hoewel koud bewerken de magnetische respons in austenitisch roestvrij staal kan verhogen.

Normen en materiaalvormen

Gemeenschappelijke rangaanduidingen

Systeem

Aanduiding

Cijfer

416 roestvrij staal

UNS

S41600

NL Materiaalnummer

1.4005

NL Benaming

X12CrS13

JIS

SUS 416

EN 1.4005 wordt vaak vergeleken met 416, maar de exacte chemie- en productstandaardvereisten moeten worden gecontroleerd in plaats van te veronderstellen dat er sprake is van volledige uitwisselbaarheid.

Gemeenschappelijke specificaties

ASTM A582 / A582M

Een belangrijke specificatie voor het vrij bewerken van roestvrijstalen staven.

Dit is met name relevant voor 416 omdat de kwaliteit gewoonlijk wordt geleverd als bewerkingsstafmateriaal.

ASTM A276 / A276M

Kan van toepassing zijn op roestvrijstalen staven en vormen, afhankelijk van product- en inkoopvereisten.

EN 10088-3

Relevant voor roestvrijstalen lange producten zoals staven, staven en profielen.

De geldende materiaalnorm moet altijd overeenkomen met de daadwerkelijke productvorm.

Gemeenschappelijke materiële vormen

416 wordt meestal geleverd als:

Ronde staaf / zeskantstaaf / vierkante staaf / platte staaf / grondstaaf / precisiestaafvoorraad

Ronde en zeskantige staven zijn vooral gebruikelijk bij CNC-draaien en automatische bewerking.

Plaat en plaat zijn normaal gesproken niet de primaire productvormen voor 416, omdat de soort voornamelijk wordt geselecteerd voor machinaal bewerkte staafcomponenten.

Voor productiegerichte informatie, zie 416 Productie van roestvrijstalen onderdelen.

Aankoopspecificatie

Voor gecontroleerde technische aankopen levert de specificatie van alleen '416 roestvrij staal' mogelijk niet voldoende informatie op.

Een materiële toelichting moet, indien van toepassing, het volgende vermelden:

UNS-kwaliteit / materiaalnorm / productvorm / afmetingen / materiaalconditie / warmtebehandelingsvereiste / certificeringsvereiste

Bijvoorbeeld:

416 / UNS S41600 / ASTM A582 / gegloeide staaf / diameter als tekening

De uiteindelijke eis moet de tekening en de inkoopspecificatie volgen.

Eigenschappen Samenvatting

416 roestvrij staal wordt het best begrepen als:

Vrij verspanend + hittebehandelbaar + magnetisch + matige corrosiebestendigheid

Kies vooral voor 416 wanneer efficiënte bewerking en warmtebehandelbare mechanische eigenschappen belangrijker zijn dan maximale corrosieweerstand, lasprestaties of extreme hardheid.

Voor materiaalkeuzes in de buurt:

410 roestvrij staal → Betere algemene corrosie en mechanisch evenwicht

420 roestvrij staal → Hogere hardheid en slijtvastheid

303 roestvrij staal → Vrij verspanend austenitisch alternatief

316L roestvrij staal → Veel sterkere focus op corrosiebestendigheid

440C roestvrij staal → Hogere hardheid en lager-/slijtagetoepassingen

Productie

416 roestvrij staalproductie

Productiecompatibiliteit

416 roestvrij staal wordt voornamelijk geselecteerd voor bewerkingsintensieve componenten. De met zwavel gemodificeerde chemie zorgt voor een uitstekende bewerkbaarheid, terwijl de martensitische structuur verharding en tempering na de bewerking mogelijk maakt.

Productieproces

Verenigbaarheid

CNC-bewerking

✅ Uitstekend

CNC-draaien

✅ Uitstekend

Frezen

✅

Boren

✅ Uitstekend

Draadsnijden / Tappen

✅ Uitstekend

Slijpen

✅

Smeden

✅*

Warmtebehandeling

✅

Lasersnijden

—

Plaatwerkverwerking

—

Buigen / Vormen

—

Lassen

—*

Solderen

—*

Diepe tekening

—

Stempelen

—

Metaal 3D-printen

—

Gieten

—

* De haalbaarheid van het proces hangt af van de productvorm, de staat en de technische vereisten.

416 kan het beste worden behandeld als een bewerkingssoort voor staafmateriaal , in plaats van een algemeen roestvast staal voor plaatvorming of gelaste fabricage.

CNC-bewerking

Bewerkbaarheid is het sterkste productievoordeel van 416 roestvrij staal.

De toevoeging van zwavel verbetert de spaanbreking en vermindert de lange, moeilijke spanen die gewoonlijk bij veel roestvast staalsoorten voorkomen. Dit maakt de soort bijzonder geschikt voor repetitieve bewerkingen en nauwkeurig gedraaide componenten.

Typische bewerkingen zijn onder meer:

CNC draaien / frezen / boren / draadsnijden / tappen / kotteren / ruimen

416 wordt vaak geselecteerd voor componenten vervaardigd uit ronde of zeskantige staven, waarbij de machinale productiviteit een belangrijke kostenfactor is.

Vergeleken met 410 roestvrij staal , 416 zorgt over het algemeen voor eenvoudigere bewerking en betere spaanbeheersing.

Voor een austenitisch alternatief voor vrije bewerking, zie 303 roestvrij staal.

Voor productiegerichte informatie, zie 416 Productie van roestvrijstalen onderdelen.

CNC-draaien

416 is bijzonder geschikt voor CNC-draaien en automatische staafbewerking.

Typische gedraaide componenten zijn onder meer:

Assen / pennen / onderdelen met schroefdraad / bussen / fittingen / klepstelen / bevestigingsmiddelen

Het vrije bewerkingsgedrag kan het volgende ondersteunen:

  • Stabiele spaanvorming

  • Efficiënte materiaalverwijdering

  • Goede dimensionale controle

  • Goede machinaal bewerkte oppervlakteafwerking

  • Hogere productie-efficiëntie dan minder bewerkbare roestvaste soorten

De werkelijke snijparameters moeten worden aangepast aan de materiaalconditie, de staafdiameter, het gereedschap en de vereiste oppervlakteafwerking.

Boren en draadsnijden

416 presteert goed bij boor-, tap- en draadsnijbewerkingen vanwege de verbeterde spaanbreekeigenschappen.

Dit is vooral handig voor componenten die het volgende bevatten:

Diepe gaten / meerdere geboorde kenmerken / interne schroefdraad / externe schroefdraad / herhaalde bevestigingskenmerken

Scherp gereedschap, stijve opstellingen en geschikte snijvloeistoffen blijven belangrijk voor het behouden van maatnauwkeurigheid en standtijd.

Frezen

416 kan effectief worden gefreesd in de gegloeide of bewerkbare toestand.

Voor precisiefuncties zoals:

Flats / sleuven / zakken / spiebanen / kruisgaten

stabiele werkstukopspanning en scherpe snijgereedschappen helpen de maatcontrole en oppervlaktekwaliteit te behouden.

Voor complexe bewerkte onderdelen kunnen draaien en frezen binnen hetzelfde productietraject worden gecombineerd.

Slijpen

Slijpen wordt vaak gebruikt wanneer geharde 416-componenten een strakkere maatvoering of een verbeterde oppervlakteafwerking vereisen.

Typische slijptoepassingen zijn onder meer:

Asdiameters / Lageroppervlakken / Afdichtingsoppervlakken / Precisiepassingen / Geharde functionele kenmerken

Een veel voorkomende productieroute is:

CNC-bewerking → Warmtebehandeling → Afwerking slijpen

Hierdoor kan het meeste materiaal worden verwijderd vóór het uitharden, terwijl de uiteindelijke maatnauwkeurigheid na de warmtebehandeling behouden blijft.

Waar een hogere eindhardheid de primaire vereiste is, 420 roestvrij staal of 440C roestvrij staal kan een betere materiaalpassing bieden.

Warmtebehandeling na bewerking

416 kan na bewerking worden gehard en getemperd.

Een typische productievolgorde is:

Gegloeide staaf → Ruwe bewerking → Semi-nabewerking → Harden → Temperen → Afwerking slijpen

De exacte volgorde is afhankelijk van:

  • Uiteindelijke hardheid

  • Dimensionale tolerantie

  • Sectie dikte

  • Vervormingsgevoeligheid

  • Eis aan oppervlakteafwerking

Precisiecomponenten moeten de juiste bewerkingsmarge hebben als het naslijpen na de warmtebehandeling is gepland.

Vervorming door warmtebehandeling

Verharding kan maatverandering of vervorming met zich meebrengen, vooral in:

  • Lange schachten

  • Dunne secties

  • Asymmetrische componenten

  • Onderdelen met aanzienlijke sectiewijzigingen

  • Componenten met strenge concentriciteitseisen

Voor onderdelen met hoge precisie moet in het fabricageplan rekening worden gehouden met vervorming door warmtebehandeling voordat de uiteindelijke bewerkingsafmetingen worden vastgesteld.

Dit is een van de redenen waarom naharding vaak wordt toegepast na het uitharden.

Smeden

416 kan onder gecontroleerde omstandigheden warm worden bewerkt of gesmeed, hoewel het veel vaker wordt gekocht als staafmateriaal voor bewerking.

Gesmeed materiaal vereist normaal gesproken een passende warmtebehandeling na het smeden om de vereiste materiaalconditie te herstellen.

Voor de meeste precisiecomponenten is bewerking vanaf staaf de meest typische productieroute.

Lassen

416 is over het algemeen een slechte keuze voor lasintensieve componenten.

De zwaveltoevoegingen verbeteren de bewerkbaarheid maar verminderen de lasbaarheid, terwijl de martensitische structuur harde en scheurgevoelige, door hitte beïnvloede zones kan produceren.

Bij lassen kan een zorgvuldige controle nodig zijn van:

Voorverwarmen / Selectie van vulmiddel / Warmte-invoer / Warmtebehandeling na het lassen

Waar lassen een belangrijke ontwerpvereiste is, is 304L roestvrij staal, 316L roestvrij staal of een andere beter lasbare kwaliteit worden overwogen. Meestal moet

Vormen en plaatbewerking

416 wordt normaal gesproken niet geselecteerd voor uitgebreid plaatvormen, dieptrekken of stansen.

Het typische commerciële gebruik is:

Bewerkte staafvoorraad

in plaats van:

Gevormde plaatcomponenten

Voor roestvrije onderdelen die uitgebreid moeten worden gebogen, getrokken of plaatvervaardigd, kwaliteiten zoals 304 roestvrij staal , 304L roestvrij staal of 316L roestvrij staal zijn over het algemeen betere uitgangspunten.

Compatibiliteit met oppervlakteafwerking

416 bewerkte componenten kunnen afhankelijk van de toepassing een reeks mechanische en oppervlaktebewerkingen ondergaan.

Typische opties zijn onder meer:

Bewerkte afwerking / Slijpen / Polijsten / Passiveren / Parelstralen / Lasermarkering

Bewerkte afwerking

416 kan een goed bewerkt oppervlak produceren vanwege de vrije bewerkingseigenschappen.

Slijpen

Handig voor geharde componenten die nauwkeurige afmetingen of verbeterde lager- en afdichtingsoppervlakken vereisen.

Polijsten

Kan het uiterlijk van het oppervlak verbeteren en de ruwheid verminderen, hoewel polijsten de fundamentele corrosiebeperkingen van de soort niet verandert.

Passivering

Passivering kan worden toegepast na het bewerken of afwerken om vrije ijzerverontreiniging te verwijderen en een schoon roestvrij oppervlak te behouden.

Het proces moet geschikt zijn voor het materiaal en de uiteindelijke gebruiksomgeving.

Controle van verontreiniging door koolstofstaal

Bewerkte roestvrijstalen componenten moeten worden beschermd tegen onnodige verontreiniging met koolstofstaal tijdens:

Hantering / Slijpen / Ontbramen / Afwerken / Opslag

Ingebed ijzer kan plaatselijke roestvlekken veroorzaken, zelfs als het basismateriaal roestvrij staal is.

Specifiek of goed gereinigd gereedschap en hanteringspraktijken kunnen geschikt zijn als oppervlaktereinheid belangrijk is.

Productiekwaliteit en traceerbaarheid

Voor gecontroleerde 416-componenten kan de productiedocumentatie het volgende omvatten:

Verificatie van materiaalkwaliteit / Molentestrapport / Hittenummer / Warmtebehandelingscertificering / Dimensionale inspectie / Oppervlakte-inspectie

Indien het project dit vereist, kan vóór de productie een aanvullende verificatie worden overeengekomen.

Verificatie van materiaalkwaliteit

416-materiaal moet worden geverifieerd aan de hand van de gespecificeerde kwaliteit en productstandaard.

Typische identificatie omvat:

416 / UNS-S41600

Wanneer materiaalcertificering vereist is, moet de MTR worden beoordeeld op de toepasselijke:

  • Warmte nummer

  • Chemische samenstelling

  • Materiaalspecificatie

  • Productvorm

  • Materiële staat

Certificering van warmtebehandeling

Voor geharde componenten hangt de uiteindelijke prestatie sterk af van de warmtebehandelingscyclus.

Waar nodig kan de documentatie over de warmtebehandeling het volgende omvatten:

Behandelingsconditie / hardheidsresultaat / batchidentificatie / certificering

De vereiste hardheid of mechanische toestand moet vóór productie worden gedefinieerd.

PMI waar nodig

Positieve materiaalidentificatie kan worden overwogen wanneer aanvullende legeringsverificatie vereist is door het project.

PMI-vereisten en acceptatiecriteria moeten vóór de productie worden overeengekomen.

PMI vervangt niet het volledige materiaalcertificaat en bevestigt niet de volledige warmtebehandelingsconditie.

Productiesamenvatting

416 is het meest geschikt voor productieroutes gericht op:

Staafmateriaal → CNC-bewerking → Warmtebehandeling → Afwerking slijpen indien nodig

De sterkste productievoordelen zijn:

Uitstekende bewerkbaarheid / goede spaanbeheersing / hittebehandelbare sterkte / precisieproductie van staafmateriaal

De belangrijkste beperkingen zijn:

Slechte lasbaarheid / beperkte vervormbaarheid / lagere corrosieweerstand dan 410, 304 of 316L

Voor op bewerking gerichte roestvrijstalen componenten biedt 416 een heel andere balans dan 410 roestvrij staal, 420 roestvrij staal en 303 roestvrij staal.

Selectie

416 roestvrijstalen toepassingen en selectie

Typische toepassingen van 416 roestvrij staal

416 roestvrij staal wordt voornamelijk gebruikt voor nauwkeurig bewerkte componenten waarbij bewerkingsproductiviteit, spaanbeheersing en warmtebehandelbare mechanische eigenschappen belangrijker zijn dan maximale corrosieweerstand.

Typische toepassingen zijn onder meer:

Assen / pennen / bevestigingsmiddelen / onderdelen met schroefdraad / bussen / fittingen / kleponderdelen / pomponderdelen / nauwkeurig gedraaide onderdelen / automatische schroefmachineonderdelen

Assen en pennen

416 is zeer geschikt voor gedraaide assen, pennen en cilindrische componenten vervaardigd uit ronde staven.

De bewerkbaarheid ervan ondersteunt een efficiënte productie van:

Diameters / Schouders / Draden / Groeven / Kruisgaten

Wanneer een hogere eindhardheid vereist is, kan het onderdeel na de bewerking worden gehard en getemperd.

Bevestigingsmiddelen en onderdelen met schroefdraad

Het vrije bewerkingsgedrag van 416 maakt het geschikt voor componenten met aanzienlijke schroefdraadkenmerken.

Typische voorbeelden zijn onder meer:

Tapeinden / Schroeven / Assen met schroefdraad / Speciale bevestigingsmiddelen / Bevestigingscomponenten

Voor toepassingen die een aanzienlijk betere corrosieweerstand vereisen, 304 roestvrij staal of Ook 316L roestvrij staal moet worden overwogen.

Klep- en pompcomponenten

416 kan worden gebruikt voor geselecteerde:

Klepstelen / fittingen / pennen / assen / mechanische interne onderdelen

waar matige corrosieweerstand en efficiënte bewerking acceptabel zijn.

Voor chloriderijke of corrosievere procesomgevingen 316L roestvrij staal of een hogere corrosiebestendigheid is meestal geschikter.

Precisie gedraaide componenten

416 is vooral handig voor repetitieve CNC-gedraaide onderdelen gemaakt van ronde of zeskantige staven.

De sterkste waarde wordt vaak gevonden waar:

Bewerkingstijd + standtijd + spaanbeheersing + herhaalde productie

directe invloed op de productie-efficiëntie.

Voor productiegerichte informatie, zie 416 Productie van roestvrijstalen onderdelen.

Wanneer moet u kiezen voor 416 roestvrij staal?

Kies 416 als het ontwerp vereist:

  • Uitstekende bewerkbaarheid

  • Efficiënt CNC-draaien

  • Goede boor- en draadsnijprestaties

  • Warmtebehandelbare sterkte

  • Matige eindhardheid

  • Magnetisch materiaalgedrag

  • Productie van staafmateriaal

  • Matige corrosieweerstand

416 is vooral aantrekkelijk wanneer een onderdeel uitgebreid wordt bewerkt vóór de laatste warmtebehandeling.

Kies 416 wanneer productiviteit de prioriteit heeft

416 is een van de betere roestvrijstalen keuzes wanneer het onderdeel een aanzienlijke bewerkingsinhoud bevat.

Typische voorbeelden zijn onder meer:

  • Meerdere gedraaide diameters

  • Draden

  • Diep boren

  • Geruimde gaten

  • Precisie boringen

  • Repetitieve bargevoede productie

Als bewerkingsefficiëntie belangrijker is dan maximale corrosieweerstand, kan 416 een sterk productievoordeel bieden.

Kies 416 wanneer warmtebehandeling vereist is na bewerking

In tegenstelling tot 303 roestvrij staal , 416 kan worden gehard en getemperd.

Dit maakt 416 nuttig wanneer het ontwerp het volgende vereist:

Gedrag bij vrij verspanen + hogere eindsterkte of hardheid

binnen hetzelfde materiaal.

Wanneer is 416 niet de beste keuze?

416 mag niet worden gekozen alleen maar omdat het gemakkelijk te bewerken is.

Een andere kwaliteit kan geschikter zijn wanneer corrosie, lassen, vervormbaarheid of extreme hardheid het ontwerp domineren.

Overweeg een ander cijfer als...

Belangrijkste vereiste

Rang om te overwegen

Waarom

Betere algemene corrosiebestendigheid

410 roestvrij staal

Minder zwavel, betere corrosiebalans

Betere atmosferische/algemene corrosie

304 roestvrij staal

Austenitische corrosiebestendigheid voor algemeen gebruik

Betere chloorbestendigheid

316L roestvrij staal

Molybdeen-gelegeerde austenitische kwaliteit

Hogere hardheid en slijtvastheid

420 roestvrij staal

Op hardheid gerichte martensitische kwaliteit

Zeer hoge sterkte

17-4 PH roestvrij staal

Neerslaghardende sterkte

Gratis bewerking zonder hitteharding

303 roestvrij staal

Austenitisch vrij verspanend alternatief

Maximale hardheid / gebruik van lagertype

440C roestvrij staal

Martensitische kwaliteit met een hoger koolstofgehalte

416 versus vergelijkbare roestvrijstalen kwaliteiten

416 versus 410 roestvrij staal

Dit is de belangrijkste vergelijking voor 416.

410 roestvrij staal is een martensitisch roestvrij staal voor algemeen gebruik, terwijl 416 specifiek is aangepast voor bewerkbaarheid.

416

Betere bewerkbaarheid
Betere spaanbreking
Beter geschikt voor repetitieve staafbewerking

410

Betere algemene corrosieweerstand
Beter lasgedrag
Beter algemeen mechanisch evenwicht

Selectieprincipe

Kies 416 wanneer machinale productiviteit de prioriteit is.

Kies 410 wanneer corrosiebestendigheid en een evenwichtiger martensitisch eigenschappenprofiel belangrijker zijn.

Voor een gedetailleerde vergelijking, zie 410 versus 416 roestvrij staal.

416 versus 420 roestvrij staal

420 roestvrij staal wordt voornamelijk geselecteerd vanwege de hogere hardheid en slijtvastheid.

416 is voornamelijk geselecteerd vanwege de efficiëntie van de bewerking.

416

Vrije bewerking
Betere spaanbeheersing
Precisiebewerking van stafmateriaal

420

Hogere hardheid
Betere slijtvastheid
Op hardheid gerichte mechanische componenten

Als het onderdeel een aanzienlijke bewerking vereist, maar slechts een matige eindhardheid, kan 416 efficiënter zijn.

Als hardheid en slijtage het ontwerp domineren, is 420 meestal de sterkste kandidaat.

Voor een gedetailleerde vergelijking, zie 416 versus 420 roestvrij staal.

416 versus 303 roestvrij staal

Beide kwaliteiten zijn ontworpen voor verbeterde bewerking, maar behoren tot verschillende roestvaststaalfamilies.

303 roestvrij staal is een vrij verspanend austenitisch roestvrij staal.

416 is een vrij verspanend martensitisch roestvrij staal.

Eigendom

303

416

Roestvrije familie

Austenitisch

Martensitisch

Bewerkbaarheid

Uitstekend

Uitstekend

Warmtebehandelbaar

Nee

Ja

Magnetisch

Meestal laag

Ja

Corrosiebestendigheid

Beter

Lager

Belangrijkste voordeel

Bewerking + Austenitische corrosie

Bewerking + warmtebehandelbare sterkte

Selectieprincipe

Kies 303 wanneer vrije bewerking nodig is in combinatie met een betere algemene corrosieweerstand.

Kies 416 wanneer vrije bewerking nodig is in combinatie met hardings- en ontlaatmogelijkheden.

Voor een gedetailleerde vergelijking, zie 303 versus 416 roestvrij staal.

416 versus 17-4 PH roestvrij staal

17-4 PH roestvrij staal biedt een aanzienlijk hoger sterktepotentieel dan 416.

416

Betere bewerkbaarheid
Eenvoudigere focus op staafbewerking
Matige eindsterkte en corrosieweerstand

17-4 uur

Hogere sterkte
Betere algehele corrosieweerstand.
Precipitatiehardend vermogen

Kies 416 wanneer de machinale productiviteit domineert.

Kies 17-4 PH wanneer een hoge structurele sterkte de primaire vereiste is.

Voor een gedetailleerde vergelijking, zie 416 versus 17-4 PH roestvrij staal.

416 of 303 – Welke moet u overwegen?

Dit is een belangrijke selectievraag voor nauwkeurig bewerkte roestvrijstalen onderdelen.

Kiezen 303 roestvrij staal wanneer u het volgende nodig heeft:

  • Uitstekende bewerkbaarheid

  • Austenitische corrosieweerstand

  • Betere algemene atmosferische corrosieprestaties

  • Geen vereiste voor harden na de bewerking

Kies 416 wanneer u het volgende nodig heeft:

  • Uitstekende bewerkbaarheid

  • Warmtebehandelbare sterkte

  • Magnetisch materiaal

  • Martensitisch mechanisch gedrag

  • Bewerking van staafmateriaal gevolgd door harden

Het kernverschil is:

303 = Vrij verspanend austenitisch roestvast staal

416 = Vrij verspanend, hittebehandelbaar martensitisch roestvrij staal

416 of 410 – Welke moet u overwegen?

Kiezen 410 roestvrij staal wanneer:

  • Een betere corrosieweerstand is vereist

  • De machinale productiviteit is niet de dominante zorg

  • Er kan laswerk nodig zijn

  • Een martensitische kwaliteit voor algemeen gebruik heeft de voorkeur

Kies 416 wanneer:

  • De productiviteit van CNC-bewerkingen is van groot belang

  • Spaanbreken is belangrijk

  • Uitgebreid boren of draadsnijden is vereist

  • Warmtebehandeling na bewerking is gepland

Selectie Samenvatting

416 is een goede keuze voor:

Nauwkeurig bewerkte onderdelen / assen / pennen / bevestigingsmiddelen / onderdelen met schroefdraad / kleponderdelen / productie van staafmateriaal

Het belangrijkste selectievoordeel is:

Uitstekende bewerkbaarheid + warmtebehandelbare martensitische eigenschappen

Overweeg een ander cijfer als:

410 roestvrij staal → Betere algemene martensitische corrosiebalans

420 roestvrij staal → Hogere hardheid en slijtvastheid

303 roestvrij staal → Vrij verspanend austenitisch alternatief

316L roestvrij staal → Betere chloride- en algemene corrosieweerstand

17-4 PH roestvrij staal → Veel hogere sterkte

440C roestvrij staal → Hogere hardheid en lager-/slijtagetoepassingen

Principe van definitieve selectie

Kies 416 wanneer bewerkingsproductiviteit de primaire vereiste is en een matige corrosieweerstand voldoende is.

Als corrosiebestendigheid, lasprestaties of maximale hardheid belangrijker zijn dan de efficiëntie van de bewerking, is een andere roestvast staalsoort meestal beter geschikt.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over 416 roestvrij staal

Veelgestelde vragen over 416 roestvrij staal

Veelgestelde technische vragen over de bewerkbaarheid van roestvrij staal 416, warmtebehandeling, corrosieweerstand, hardheid, lassen en materiaalkeuze.

Wat is 416 roestvrij staal?

416 is een vrij machinaal bewerkend martensitisch roestvrij staal dat gewoonlijk UNS S41600 wordt genoemd. Zwavel wordt toegevoegd om de spaanbreek- en bewerkingsprestaties te verbeteren.

Het wordt voornamelijk gebruikt voor nauwkeurig bewerkte componenten die een goede bewerkbaarheid en warmtebehandelbare sterkte vereisen.

Waarom is roestvrij staal 416 gemakkelijk te bewerken?

416 bevat zwaveltoevoegingen die de insluitsels van mangaansulfiden bevorderen. Deze insluitsels verbeteren de spaanbreking en verminderen de snijproblemen die normaal gesproken gepaard gaan met roestvrij staal.

Dit maakt 416 bijzonder geschikt voor CNC-draaien, boren, draadsnijden en repetitieve staafbewerking.

Is roestvrij staal 416 beter te bewerken dan 410?

Ja. 416 is specifiek aangepast voor verbeterde bewerkbaarheid en biedt over het algemeen een betere spaanbeheersing en bewerkingsproductiviteit dan 410 roestvrij staal.

De wisselwerking is een lagere corrosieweerstand en een slechtere lasbaarheid.

410 versus 416 roestvrij staal

Kan roestvrij staal 416 een warmtebehandeling ondergaan?

Ja. 416 is een martensitisch roestvast staal en kan na bewerking worden gehard en getemperd.

De uiteindelijke hardheid en sterkte zijn afhankelijk van de hardingstemperatuur, de afschrikmethode, de tempereeromstandigheden en de sectiegrootte.

Kan roestvrij staal 416 worden gehard na CNC-bewerking?

Ja. Een gebruikelijke productieroute is het machinaal bewerken van 416 in de gegloeide toestand en het vervolgens uitharden en temperen van het onderdeel.

Precisieonderdelen kunnen na een warmtebehandeling nageslepen moeten worden om vervorming te corrigeren en uiteindelijke maattoleranties te bereiken.

Hoe hard kan roestvrij staal 416 worden?

416 kan na verharding en tempering een aanzienlijk hogere hardheid ontwikkelen dan in de gegloeide toestand.

De haalbare hardheid hangt af van de materiaalchemie, de sectiegrootte en de warmtebehandelingsomstandigheden. Waar maximale hardheid en slijtvastheid de primaire eisen zijn, Roestvrij staal 420 of roestvrij staal 440C kan geschikter zijn.

Is 416 roestvrij staal corrosiebestendig?

416 biedt matige corrosieweerstand voor binnen-, atmosferische en licht corrosieve mechanische toepassingen.

Het zwavelgehalte vermindert de corrosieweerstand vergeleken met 410 roestvrij staal en aanzienlijk corrosiebestendigere kwaliteiten zoals 304 en 316L.

Is 416 roestvrij staal geschikt voor zeewater?

416 wordt normaal gesproken niet aanbevolen voor direct zeewater of ernstige chloridegebruik.

Voor chloridehoudende omgevingen, 316L roestvrij staal, 2205 duplex roestvrij staal of een andere kwaliteit met een hogere corrosieweerstand moet worden beoordeeld.

Is 416 roestvrij staal magnetisch?

Ja. 416 is magnetisch omdat het een martensitische roestvrijstalen structuur heeft.

Magnetische respons is normaal in zowel gegloeide als geharde omstandigheden.

Kan roestvrij staal 416 worden gelast?

Lassen 416 is over het algemeen moeilijk en wordt normaal gesproken niet aanbevolen voor lasintensieve ontwerpen.

Zwaveltoevoegingen en martensitische verharding verhogen het risico op scheuren en harde, door hitte beïnvloede zones.

Waar lassen belangrijk is, 304L of 316L roestvrij staal is meestal een beter uitgangspunt.

Is RVS 416 geschikt voor CNC draaien?

Ja. CNC-draaien is een van de meest voorkomende productieprocessen voor 416 roestvrij staal.

De kwaliteit is vooral geschikt voor ronde en zeskantige staafcomponenten zoals assen, pennen, schroefdraadonderdelen, fittingen en klepcomponenten.

Is 416 goed voor boren en draadsnijden?

Ja. Verbeterde spaanbreking maakt 416 zeer geschikt voor boor-, tap- en draadsnijbewerkingen.

Dit is een reden waarom het vaak wordt geselecteerd voor precisieonderdelen met meerdere gaten of schroefdraadkenmerken.

Wat is het verschil tussen 416 en 303 roestvrij staal?

Beide soorten zijn ontworpen voor verbeterde bewerkbaarheid, maar 303 roestvrij staal is austenitisch en kan niet conventioneel worden gehard door warmtebehandeling.

416 is martensitisch, magnetisch en kan worden gehard en getemperd. 303 biedt over het algemeen een betere algehele corrosieweerstand.

303 versus 416 roestvrij staal

Wat is het verschil tussen 416 en 420 roestvrij staal?

416 wordt in de eerste plaats geselecteerd vanwege de machinale productiviteit Er wordt vaker gekozen voor 420 roestvrij staal vanwege de hogere hardheid en slijtvastheid.

Kies 416 als uitgebreide bewerking belangrijk is. Overweeg 420 wanneer de uiteindelijke hardheid en slijtage het ontwerp domineren.

416 versus 420 roestvrij staal

Wat is het verschil tussen 416 en 17-4 PH roestvrij staal?

416 legt de nadruk op bewerkbaarheid en conventionele martensitische warmtebehandeling 17-4 PH roestvrij staal is geselecteerd vanwege de aanzienlijk hogere precipitatiegeharde sterkte.

17-4 PH biedt over het algemeen ook een sterkere corrosieweerstandsbalans dan 416.

416 versus 17-4 PH roestvrij staal

Welke onderdelen worden gewoonlijk gemaakt van 416 roestvrij staal?

Typische componenten zijn onder meer assen, pennen, bevestigingsmiddelen, onderdelen met schroefdraad, fittingen, bussen, klepstelen, pomponderdelen en nauwkeurig gedraaide onderdelen.

416 is bijzonder aantrekkelijk voor componenten die zijn vervaardigd uit ronde of zeskantige staven.

416 Productie van roestvrijstalen onderdelen

Welke materiële vormen zijn algemeen beschikbaar in 416?

416 wordt gewoonlijk geleverd als ronde staaf, zeskantige staaf, vierkante staaf, platte staaf, geslepen staaf en andere vormen van precisiestaven.

Plaat en plaat spelen veel minder een centrale rol bij het typische gebruik van deze vrij verspanende kwaliteit.

Wanneer moet ik een ander roestvrij staal kiezen in plaats van 416?

Betere algemene weerstand tegen martensitische corrosie → 410 roestvrij staal

Hogere hardheid en slijtvastheid → 420 roestvrij staal

Gratis bewerking + betere algemene corrosie → 303 roestvrij staal

Betere weerstand tegen chloridecorrosie → 316L roestvrij staal

Hogere structurele sterkte → 17-4 PH roestvrij staal

Maximale hardheid / lagertoepassingen → 440C roestvrij staal

Ondersteuning voor materiaalkeuze

Hulp nodig bij het selecteren van 416 roestvrij staal?

Als u 416 roestvrij staal evalueert voor een nauwkeurig bewerkt onderdeel, deel dan uw tekening, vereiste materiaalconditie, vereisten voor warmtebehandeling en gebruiksomgeving. Wij kunnen u helpen beoordelen of 416 de juiste balans biedt tussen bewerkbaarheid, sterkte en corrosieweerstand voor uw toepassing.

Materiaalkwaliteit, warmtebehandelingsconditie, bewerkingsvereisten, certificering en traceerbaarheid kunnen worden beoordeeld voor toepasselijke projecten.
Ontdek 416 roestvrijstalen onderdelen →
Vorig: 
Volgende: 

Optionele verwerkingsmaterialen

Als er problemen zijn met de CNC-bewerking.
Neem contact met ons op.
Mogelijkheden
Dienst
Steun
COPYRIGHT © 2025 CHANGZHOU NAITE METAL TECHNOLOGY CO., LTD. ALLE RECHTEN VOORBEHOUDEN.