laden

17-4 PH roestvrij staal: eigenschappen, warmtebehandeling en toepassingen

17-4 PH is een precipitatiehardend roestvrij staal dat hoge sterkte, goede corrosieweerstand en regelbare mechanische eigenschappen combineert door verouderingswarmtebehandeling. Het wordt vaak gebruikt voor precisiemechanische componenten waarbij een aanzienlijk hogere sterkte vereist is dan standaard austenitisch roestvast staal kan bieden.

  • 17-4 PH roestvrij staal

  • NAITE TECH

  • - Roestvrij staal

  • CNC-bewerkingen, plaatbewerking, smeden, vormen, lasersnijden, lassen, buigen, boren, fabricage, slijpen, warmtebehandeling, 3D-printen van metaal, plaatvormen

  • $$$ - Hoog

  • - Hoge sterkte, - Corrosiebestendig, - Slijtvast, - Dimensionale stabiliteit

  • Zeer sterke assen / klepcomponenten / pompcomponenten / bevestigingsmiddelen / mechanische precisiecomponenten / koppelingen / tandwielen / bussen / structurele componenten / actuatorcomponenten / instrumentcomponenten / zeer sterke fittingen / componenten voor industriële apparatuur / met metaaladditieven vervaardigde onderdelen

  • Augustus 2026

Beschikbaarheid:
knop voor delen op Facebook
Twitter-deelknop
knop voor lijn delen
knop voor het delen van wechat
linkedin deelknop
knop voor het delen van Pinterest
WhatsApp-knop voor delen
deel deze deelknop

Technische gegevens

Wat is 17-4 PH roestvrij staal?

17-4 PH is een precipitatiehardend roestvast staal dat is ontworpen om een ​​aanzienlijk hogere mechanische sterkte te bieden dan conventionele austenitische staalsoorten, terwijl de bruikbare corrosieweerstand behouden blijft.

Het cijfer wordt gewoonlijk aangeduid:

UNS S17400 / Type 630 / EN 1.4542 / X5CrNiCuNb16-4

De naam verwijst ongeveer naar het chroom- en nikkelgehalte:

17% chroom + 4% nikkel

Koper, samen met niobium- en tantaaltoevoegingen, zorgt ervoor dat de legering een hoge sterkte kan ontwikkelen door middel van precipitatiehardende warmtebehandeling.

In tegenstelling tot 304 of 316L wordt 17-4 PH niet alleen geselecteerd op basis van de klasseaanduiding. De uiteindelijke mechanische eigenschappen zijn sterk afhankelijk van de gespecificeerde warmtebehandelingsomstandigheden.

Veel voorkomende aandoeningen zijn onder meer:

Conditie A / H900 / H925 / H1025 / H1075 / H1100 / H1150

Hoe 17-4 PH hoge sterkte ontwikkelt

17-4 PH wordt normaal gesproken eerst met een oplossing behandeld en vervolgens bij een gecontroleerde temperatuur verouderd.

Tijdens het verouderen vormen zich fijne koperrijke neerslagen in de martensitische matrix, die de sterkte en hardheid verhogen.

Het veranderen van de verouderingstemperatuur verandert de balans tussen:

  • Treksterkte

  • Opbrengststerkte

  • Hardheid

  • Ductiliteit

  • Taaiheid

  • Weerstand tegen spanningscorrosie

  • Dimensionaal gedrag

Lagere verouderingstemperaturen produceren over het algemeen een hogere sterkte en hardheid.

Hogere verouderingstemperaturen verminderen over het algemeen de sterkte en verbeteren de taaiheid en taaiheid.

Waarom ingenieurs kiezen voor 17-4 PH

17-4 PH wordt doorgaans gekozen als een component het volgende vereist:

  • Hoge vloeigrens

  • Hoge treksterkte

  • Goede algemene corrosieweerstand

  • Warmtebehandelbare mechanische eigenschappen

  • Goede dimensionale controle na veroudering

  • Precisiebewerkingsmogelijkheden

  • Betere corrosieweerstand dan veel conventionele martensitische roestvaste staalsoorten

Het is vooral nuttig voor componenten waarvoor anders een sterkere legering dan 304 of 316L nodig zou zijn.

Chemische samenstelling en eigenschappen van 17-4 PH roestvrij staal

Chemische samenstelling

Representatieve UNS S17400-samenstellingslimieten worden hieronder weergegeven.

Element

Samenstelling

Chroom (Cr)

15,0–17,5%

Nikkel (Ni)

3,0–5,0%

Koper (Cu)

3,0–5,0%

Niobium + Tantaal (Nb + Ta)

0,15–0,45%

Koolstof (C)

≤ 0,07%

Mangaan (Mn)

≤ 1,00%

Silicium (Si)

≤ 1,00%

Fosfor (P)

≤ 0,040%

Zwavel (S)

≤ 0,030%

Ijzer (Fe)

Evenwicht

De werkelijke chemie moet worden geverifieerd aan de hand van de toepasselijke productspecificatie en materiaalcertificaat.

Rol van de belangrijkste legeringselementen

Chroom
Biedt weerstand tegen corrosie van roestvrij staal door de vorming van de passieve chroomrijke oppervlaktefilm te ondersteunen.

Nikkel
Draagt ​​bij aan de taaiheid, corrosieweerstand en controle van de microstructuur van de legering.

Koper
De belangrijkste precipitatiehardende toevoeging. Fijne koperrijke neerslagen ontwikkelen zich tijdens het ouder worden en verhogen de sterkte aanzienlijk.

Niobium + Tantaal
Ondersteunt de reactie op neerslagverharding en microstructurele controle.

Laag koolstofgehalte
Helpt de bruikbare taaiheid en corrosieprestaties te behouden en ondersteunt tegelijkertijd het precipitatiehardende legeringssysteem.

Mechanische eigenschappen door warmtebehandelingsomstandigheden

De mechanische eigenschappen van 17-4 PH moeten altijd samen met de warmtebehandelingsomstandigheden worden vermeld.

Representatieve minimumwaarden die gewoonlijk worden geassocieerd met ASTM A564-barproducten worden hieronder weergegeven. Exacte vereisten kunnen variëren afhankelijk van de productvorm, afmetingen en toepasselijke specificaties.

Voorwaarde

Treksterkte

0,2% vloeigrens

Verlenging

Algemene prestaties

H900

≥ 1310 MPa

≥ 1170 MPa

≥ 10%

Maximale sterkte en hardheid

H1025

≥ 1070 MPa

≥ 1000 MPa

≥ 12%

Hoge sterkte met verbeterde taaiheid

H1075

≥ 1000 MPa

≥ 860 MPa

≥ 13%

Evenwichtige sterkte en taaiheid

H1150

≥ 930 MPa

≥ 725 MPa

≥ 16%

Lagere sterkte met hogere taaiheid

Conditie A

Omstandigheid A is de in oplossing behandelde uitgangsomstandigheid die werd gebruikt vóór precipitatieharding.

Representatieve eigenschappen kunnen ongeveer zijn:

Eigendom

Representatieve waarde

Treksterkte

Ongeveer. 1000–1100 MPa

Opbrengststerkte

Ongeveer. 800–1000 MPa

Hardheid

Tot ongeveer 36 HRC

Ductiliteit

Hoger dan de piekleeftijd

Voorwaarde A is vooral nuttig voor:

Bewerking / Vorming / Fabricage vóór definitieve veroudering

Het mag niet automatisch worden behandeld als de geprefereerde laatste gebruiksvoorwaarde. De uiteindelijke verouderingsvereisten moeten worden bepaald door de tekening, de specificatie en de serviceomgeving.

Typische fysieke eigenschappen

Eigendom

Typische waarde

Dikte

Ongeveer. 7,75 g/cm³

Elasticiteitsmodulus

Ongeveer. 197 GPa

Thermische geleidbaarheid

Ongeveer. 18,4 W/m·K

Specifieke warmtecapaciteit

Ongeveer. 460 J/kg·K

Elektrische weerstand

Ongeveer. 0,80 µΩ·m

Thermische uitzetting, 20–100°C

Ongeveer. 10,8 µm/m·°C

Magnetisch gedrag

Magnetisch

Lagere thermische uitzetting dan austenitisch roestvrij staal

17-4 PH heeft een lagere thermische uitzettingscoëfficiënt dan kwaliteiten zoals 304 en 316L.

Dit kan handig zijn voor fijnmechanische componenten waarbij maatveranderingen veroorzaakt door temperatuur onder controle moeten worden gehouden.

De werkelijke maatvastheid hangt nog steeds af van:

Geometrie / Warmtebehandeling / Restspanning / Bewerkingsvolgorde / Bedrijfstemperatuur

Vergelijking van warmtebehandelingsomstandigheden

De verouderingstoestand is een van de belangrijkste 17-4 PH-selectievariabelen.

H900

H900 heeft een leeftijd van ongeveer:

482°C / 900°F

Het produceert de hoogst algemeen gespecificeerde combinatie van sterkte en hardheid.

Typische selectie-intentie:

  • Maximale mechanische sterkte

  • Hoge vloeigrens

  • Hoge hardheid

  • Compacte componenten met hoge belasting

Afwegingen zijn onder meer:

  • Lagere ductiliteit

  • Lagere taaiheid dan oververouderde omstandigheden

  • Grotere gevoeligheid voor spanningscorrosiescheuren in sommige omgevingen

Beste voor:
Maximale sterkte

H1025

H1025 heeft een leeftijd van ongeveer:

552°C / 1025°F

Het behoudt een hoge sterkte en biedt tegelijkertijd een betere ductiliteit en taaiheid dan H900.

Typische selectie-intentie:

  • Zeer sterke assen

  • Mechanische componenten

  • Ventiel onderdelen

  • Precisiecomponenten

  • Algemene technische toepassingen met hoge sterkte

Beste voor:
Hoge sterkte + verbeterde taaiheid

H1075

H1075 heeft een leeftijd van ongeveer:

580°C / 1075°F

Het zorgt voor een verdere verschuiving in de richting van taaiheid, terwijl het een aanzienlijk hogere sterkte behoudt dan conventionele austenitische roestvaste staalsoorten.

Typische selectie-intentie:

  • Structurele mechanische componenten

  • Componenten blootgesteld aan schokken of cyclische belasting

  • Toepassingen die een evenwichtig vastgoedprofiel vereisen

Beste voor:
Evenwichtige kracht + taaiheid

H1150

H1150 heeft een leeftijd van ongeveer:

621°C / 1150°F

Het biedt een lagere sterkte en hardheid dan H900, maar een hogere ductiliteit en taaiheid.

Oververouderde omstandigheden zoals H1150 kunnen ook een betere weerstand bieden tegen spanningscorrosiescheuren dan omstandigheden met pieksterkte.

Typische selectie-intentie:

  • Taaiheidgevoelige componenten

  • Grotere mechanische componenten

  • Toepassingen waarbij maximale hardheid niet nodig is

  • Omgevingen waar weerstand tegen spanningscorrosie meer aandacht verdient

Beste voor:
hogere taaiheid + lagere restspanningsgevoeligheid

Corrosiebestendigheid en milieuprestaties

17-4 PH biedt een goede corrosieweerstand voor een zeer sterk precipitatiehardend roestvrij staal.

De algemene corrosieprestaties kunnen voor velen geschikt zijn:

  • Industriële omgevingen

  • Atmosferische omgevingen

  • Zoetwater toepassingen

  • Machines

  • Pompen

  • Kleppen

  • Procesapparatuur

  • Matig corrosieve omgevingen

De corrosieweerstand mag echter niet als identiek aan die van 316L worden beschouwd.

Algemene atmosferische corrosie

17-4 PH presteert over het algemeen goed in normale atmosferische en industriële omgevingen waar corrosiebestendigheid van roestvrij staal vereist is in combinatie met hoge sterkte.

Typische toepassingen zijn onder meer:

Assen / Mechanische hardware / Actuatorcomponenten / Industriële apparatuur / Klepcomponenten

Blootstelling aan zoet water

17-4 PH kan goed presteren in veel zoetwatertoepassingen.

De uiteindelijke geschiktheid is afhankelijk van:

  • Chloride concentratie

  • Temperatuur

  • Zuurstofniveau

  • Stroomomstandigheden

  • Spleten

  • Oppervlakteafwerking

  • Warmtebehandelingstoestand

Chloride-omgevingen

17-4 PH is niet in de eerste plaats een chloridebestendig roestvrij staal.

In chloorhoudende omgevingen kan het gevoelig zijn voor:

  • Pitten

  • Spleetcorrosie

  • Spanningscorrosiescheuren

Voor componenten waarbij chloridebestendigheid belangrijker is dan zeer hoge mechanische sterkte, kan 316L een beter uitgangspunt zijn.

Voor hogere sterkte gecombineerd met sterkere chloridebestendigheid kunnen duplexkwaliteiten zoals 2205 geschikter zijn.

Mariene toepassingen

17-4 PH wordt gebruikt in geselecteerde maritieme mechanische toepassingen vanwege de combinatie van sterkte en corrosieweerstand.

Het mag echter niet worden omschreven als universeel geschikt voor continue blootstelling aan zeewater.

Belangrijke factoren zijn onder meer:

Zoutconcentratie / Temperatuur / Spleten / Stressniveau / Warmtebehandelingsomstandigheden / Oppervlakteconditie

Voor zwaar zeewatergebruik kunnen 2205, 2507 of een andere chloorbestendige legering de voorkeur verdienen.

Chemische omgevingen

17-4 PH heeft een bruikbare weerstand tegen veel milde industriële omgevingen, maar wordt normaal gesproken niet geselecteerd als een specialistische, chemisch bestendige legering.

Chemische compatibiliteit moet worden beoordeeld op basis van:

  • Chemisch type

  • Concentratie

  • Temperatuur

  • Chloridegehalte

  • pH

  • Toegepaste spanning

  • Blootstellingsduur

Voor agressieve chemische verwerkingsomgevingen kunnen 316L, 904L of een ander hoger gelegeerd roestvrij staal een betere corrosiemarge bieden.

Spanningscorrosiescheuren

De warmtebehandelingsomstandigheden beïnvloeden het gedrag bij spanningscorrosie.

Omstandigheden met pieksterkte zoals H900 vereisen over het algemeen meer voorzichtigheid in SCC-gevoelige omgevingen.

Verouderde of oververouderde omstandigheden bij hogere temperaturen kunnen een betere weerstand bieden, terwijl er enige mechanische sterkte wordt opgeofferd.

Dit is een reden waarom 17-4 PH niet alleen op basis van sterktewaarden moet worden geselecteerd.

Milieugeschiktheid

Omgeving

Geschiktheid

Selectie Opmerking

Binnen Industrieel

✅ Uitstekend

Sterke combinatie van corrosiebestendigheid en sterkte

Buiten sfeervol

✅ Goed

Geschikt voor veel algemene omgevingen

Zoetwater

✅ Goed

Controleer het chlorideniveau en de geometrie

Milde chemische omgeving

✅ / Evalueer

Bevestig de werkelijke chemie

Kustsfeer

⚠ Evalueer

Blootstelling aan chloor is belangrijk

Mariene componenten

⚠ Evalueer

Toepassingsspecifieke beoordeling vereist

Direct zeewater

⚠ Beperkt

Duplexkwaliteiten kunnen een betere weerstand bieden

Service met hoog chloorgehalte

– Niet de voorkeur

Overweeg 2205/2507

Agressieve chemische dienst

— / Evalueer

Overweeg 316L / 904L / hogere legeringen

Belangrijkste technische kenmerken

Hoge vloeigrens

Een van de sterkste redenen om voor 17-4 PH te kiezen is de hoge vloeigrens.

Afhankelijk van de verouderingsomstandigheden kan de vloeigrens meerdere malen groter zijn dan die van gegloeid 304 of 316L.

Hierdoor kunnen ontwerpers 17-4 PH gebruiken voor:

  • Hoogbelaste schachten

  • Zeer sterke bevestigingsmiddelen

  • Actuatorcomponenten

  • Ventielcomponenten

  • Structurele mechanische onderdelen

  • Precisie dragende componenten

Verstelbare sterkte en taaiheid

17-4 PH biedt niet slechts één niveau van mechanische eigenschappen.

Door de verouderingstoestand kunnen ingenieurs een vastgoedbalans kiezen die dichter bij de behoeften van de toepassing ligt.

In grote lijnen:

H900 → Maximale sterkte

H1025 → Hoge sterkte + betere taaiheid

H1075 → Evenwichtige mechanische eigenschappen

H1150 → Hogere taaiheid + lagere sterkte

Goede maatvastheid tijdens veroudering

Neerslagharden vindt plaats bij veel lagere temperaturen dan conventionele austenitisatie- en afschrikhardingsbehandelingen die voor veel martensitische staalsoorten worden gebruikt.

Als gevolg hiervan kunnen de dimensionale veranderingen tijdens het ouder worden relatief onder controle worden gehouden.

Dit is waardevol voor nauwkeurig bewerkte onderdelen waarbij de productieroute de volgende kan zijn:

Ruwe machine → Warmtebehandeling → Afwerkingsmachine / Malen

Magnetisch materiaal

17-4 PH heeft na oplossingsbehandeling en afkoeling een overwegend martensitische structuur en is magnetisch.

Dit verschilt fundamenteel van gegloeide austenitische kwaliteiten zoals 304 en 316L.

Goede algemene corrosiebestendigheid

17-4 PH biedt een sterke combinatie van corrosiebestendigheid en mechanische sterkte.

Het mag echter niet worden gekozen als directe vervanging voor molybdeengelegeerde kwaliteiten zoals 316L in veeleisende chlorideomgevingen.

Nuttige slijtageprestaties

Hoge sterkte verouderingsomstandigheden kunnen nuttige hardheid en slijtvastheid bieden.

17-4 PH is echter niet in de eerste plaats een gereedschap met hoge slijtage of roestvrij staal.

Waar maximale hardheid en slijtvastheid de toepassing domineren, overweeg dan:

420 / 440C

Productiecompatibiliteit

17-4 PH werkt bijzonder goed voor precisiebewerking en mechanische componenten met hoge sterkte.

De productievolgorde moet samen met de uiteindelijke warmtebehandelingsconditie worden gepland.

CNC-bewerking

Compatibiliteit: ✅ Goed

17-4 PH kan zijn:

Gedraaid / gefreesd / geboord / getapt / met schroefdraad / geboord / geslepen

Conditie A heeft gewoonlijk de voorkeur wanneer een uitgebreide bewerking moet worden voltooid voordat de uiteindelijke veroudering plaatsvindt.

Verouderde omstandigheden met een hogere sterkte blijven bewerkbaar, maar nemen over het algemeen toe:

  • Snijkrachten

  • Slijtage van gereedschap

  • Warmteopwekking

  • Moeilijkheidsgraad bij het boren en tappen

Voor veel precisiecomponenten is een praktische route:

Materiaal in staat A

↓

Ruwe/semi-nabewerking

↓

Neerslaghardende warmtebehandeling

↓

Bewerking/slijpen indien nodig

Hierdoor kan het meeste materiaal worden verwijderd voordat de legering zijn uiteindelijke hoge hardheid bereikt.

Bewerkingsgedrag

17-4 PH is over het algemeen gemakkelijker te controleren tijdens de bewerking dan sommige sterk hardende austenitische roestvaste staalsoorten, maar moet nog steeds worden behandeld als een roestvrije legering met een hoge sterkte.

Belangrijke bewerkingsfactoren zijn onder meer:

  • Stijve opstelling

  • Scherp gereedschap

  • Stabiele snijwerking

  • Geschikte snijsnelheid

  • Voldoende koelvloeistof

  • Gecontroleerde gereedschapsslijtage

  • Toeslag voor laatste warmtebehandeling

Boren en draadsnijden

Compatibiliteit: ✅ Goed

17-4 PH kan met succes worden geboord en van schroefdraad voorzien.

Bij diepe gaten, kleine schroefdraden of bewerkingen in geharde omstandigheden dient gelet te worden op:

Spaanafvoer / stijfheid van het gereedschap / koelvloeistof / slijtage van het gereedschap

Slijpen

Compatibiliteit: ✅ Uitstekend

Precisieslijpen is vooral nuttig na veroudering waarbij:

  • Een nauwe maattolerantie is vereist

  • Draagvlakken zijn aanwezig

  • Asdiameters vereisen een laatste correctie

  • Er zijn hoogwaardige functionele oppervlakken vereist

Smeden

Compatibiliteit: ✅

17-4 PH kan worden gesmeed met behulp van geschikte warmbewerkingsprocedures.

Het smeden wordt normaal gesproken gevolgd door een passende oplossingsbehandeling vóór de uiteindelijke veroudering.

De uiteindelijke warmtebehandeling moet voldoen aan de toepasselijke smeedspecificaties en vereiste mechanische eigenschappen.

Plaatwerk en vormen

Compatibiliteit: ✅ — Afhankelijk van de toepassing*

17-4 PH plaat, plaat en strip zijn beschikbaar.

Het vormen moet in het algemeen worden voltooid in de oplossingsbehandelde toestand vóór de uiteindelijke precipitatieharding.

Vergeleken met 304 of 316L heeft 17-4 PH:

  • Lagere vervormbaarheid

  • Hogere vervormingsbelastingen

  • Minder geschikt voor ernstig dieptrekken

Voor fabricage die wordt gedomineerd door complexe plaatvorming, kan een austenitische kwaliteit geschikter zijn.

Lassen

Compatibiliteit: ✅ — Proceduregecontroleerd*

17-4 PH kan worden gelast met behulp van gebruikelijke smeltlasprocessen.

De uiteindelijke eigenschappen zijn echter afhankelijk van:

  • Startconditie

  • Lasproces

  • Selectie van vulstoffen

  • Warmte-inbreng

  • Lasgeometrie

  • Warmtebehandeling na het lassen

  • Vereiste sterkte en taaiheid

Voor sterkte-kritische lasconstructies moet vóór de productie de volledige las- en verouderingsvolgorde worden vastgesteld.

Metaal 3D-printen

Compatibiliteit: ✅

17-4 PH is een commercieel gevestigde legering voor additieve productie van metalen, inclusief poederbedfusieprocessen.

Met additieven vervaardigd materiaal kan vervolgens een warmtebehandeling ondergaan om een ​​hoge sterkte te ontwikkelen.

Er mag echter niet automatisch worden aangenomen dat gedrukt 17-4 PH dezelfde microstructuur of mechanische eigenschappen heeft als gesmeed ASTM A564-materiaal.

De uiteindelijke eigenschappen zijn afhankelijk van:

Poederchemie / Printparameters / Bouworiëntatie / Dichtheid / Oplossingsbehandeling / Verouderingsconditie / Naverwerking

Voor kritische componenten moeten het additieve proces en de warmtebehandelingsroute samen worden gekwalificeerd.

Materiaalconditie en warmtebehandeling

Warmtebehandeling staat centraal in de prestaties van 17-4 PH.

Oplossingsbehandeling – Conditie A

Een typische oplossingsbehandelingsroute omvat verwarming tot ongeveer:

1040°C / 1900°F

gevolgd door geschikte koeling om de martensitische structuur te ontwikkelen die nodig is vóór precipitatieharding.

De exacte temperatuur, bewaartijd en koelprocedure moeten voldoen aan de toepasselijke productspecificaties.

Conditie A vormt de startvoorwaarde voor daaropvolgende veroudering.

Verouderingsaanduiding

De aanduiding 'H' geeft neerslagverharding aan.

Het getal komt over het algemeen overeen met de verouderingstemperatuur in graden Fahrenheit.

Bijvoorbeeld:

H900 → ongeveer 900°F / 482°C

H1025 → ongeveer 1025°F / 552°C

H1075 → ongeveer 1075°F / 580°C

H1150 → ongeveer 1150°F / 621°C

Typische verouderingsomstandigheden

Voorwaarde

Ongeveer. Verouderingstemperatuur

Typische verouderingstijd

Belangrijkste selectie-intentie

H900

482°C / 900°F

1 uur

Maximale sterkte en hardheid

H925

496°C / 925°F

4 uur

Zeer hoge sterkte

H1025

552°C / 1025°F

4 uur

Hoge sterkte + verbeterde taaiheid

H1075

580°C / 1075°F

4 uur

Evenwichtige eigenschappen

H1100

593°C / 1100°F

4 uur

Hogere taaiheid

H1150

621°C / 1150°F

4 uur

Hoge taaiheid / lagere sterkte

De koelvereisten en exacte behandelingsprocedures moeten voldoen aan de toepasselijke ASTM-, AMS-, EN- of klantspecificaties.

De warmtebehandelingsconditie selecteren

Kies de toestand op basis van de daadwerkelijke ontwerpvereiste in plaats van eenvoudigweg de hoogst beschikbare sterkte te selecteren.

Maximale sterkte nodig → H900

Hoge sterkte met betere taaiheid nodig → H1025

Evenwichtige kracht en taaiheid nodig → H1075

Grotere taaiheid of betere SCC-weerstand nodig → H1150

Specificatie warmtebehandeling Opmerking

De eindtoestand dient rechtstreeks op de technische tekening of aankoopspecificatie vermeld te worden.

Bijvoorbeeld:

17-4 PH roestvrij staal / UNS S17400 / ASTM A564 / H1025

is veel completer dan:

17-4 PH roestvrij staal

alleen.

Compatibiliteit met oppervlakteafwerking

17-4 PH kan een breed scala aan mechanische en chemische oppervlaktebehandelingen ondergaan.

De afwerking moet worden geselecteerd op basis van:

Corrosie-eis / Maattolerantie / Slijtoppervlak / Uiterlijk / Netheid / Warmtebehandelingsomstandigheden

Bewerkte afwerking

Compatibiliteit: ✅ Uitstekend

Nauwkeurig bewerkte afwerkingen zijn gebruikelijk voor:

Assen / Klepcomponenten / Fittingen / Mechanische componenten / Actuatoronderdelen

Slijpen

Compatibiliteit: ✅ Uitstekend

Slijpen is vooral waardevol na veroudering, wanneer een strakke maatvoering of nauwkeurige lageroppervlakken vereist zijn.

Mechanisch polijsten

Compatibiliteit: ✅ Uitstekend

17-4 PH kan mechanisch gepolijst worden voor verbeterde:

  • Gladheid van het oppervlak

  • Verschijning

  • Reinigbaarheid

  • Functionele contactoppervlakken

Passivering

Compatibiliteit: ✅ Uitstekend

Passivering kan na een goede reiniging worden toegepast om vrij ijzer te verwijderen en het natuurlijke passieve roestvrijstalen oppervlak te ondersteunen.

Het proces moet een specificatie volgen die geschikt is voor het materiaal en de toepassing.

Beitsen

Compatibiliteit: ✅ / Evalueer

Door middel van beitsen kunnen hittetinten en oxideaanslag na thermische verwerking worden verwijderd, maar de zuurchemie, de belichtingstijd en de uiteindelijke oppervlaktevereisten moeten goed worden gecontroleerd.

Elektrolytisch polijsten

Compatibiliteit: ✅ Goed

17-4 PH kan elektrolytisch gepolijst worden waar gladdere of schonere oppervlakken vereist zijn.

Voor zeer hygiënische of corrosiekritische elektrolytisch gepolijste toepassingen moet de kwaliteit zelf nog steeds worden beoordeeld aan de hand van alternatieven zoals 316L.

Parelstralen

Compatibiliteit: ✅ Goed

Parelstralen kan een uniform mat uiterlijk opleveren.

Media die voor roestvrij staal worden gebruikt, moeten worden gecontroleerd om ijzerverontreiniging tot een minimum te beperken.

Lasermarkering

Compatibiliteit: ✅ Uitstekend

Geschikt voor:

Onderdeelnummers / Serienummers / Warmte- of partij-identificatie / Traceerbaarheid / Logo's

Algemene afwerkingsopties

Bewerkte afwerking ✅ / Precisieslijpen ✅ / Mechanisch polijsten ✅ / Passiveren ✅ / Beitsen ✅ / Elektrolytisch polijsten ✅ / Parelstralen ✅ / Lasermarkering ✅

Opmerking over selectie oppervlakteafwerking

Voor precisiecomponenten met een hoge sterkte moet de uiteindelijke afwerkingsvolgorde worden gecoördineerd met een warmtebehandeling.

Een typische productieroute kan zijn:

Machine → Verouderen → Afwerken Slijpen / Polijsten → Reinigen / Passiveren

Dit helpt de uiteindelijke afmetingen te behouden en tegelijkertijd de vereiste oppervlakteconditie te behouden.

Graadselectie

Typische toepassingen van 17-4 PH roestvrij staal

17-4 PH wordt gewoonlijk gekozen voor precisiecomponenten die een aanzienlijk hogere sterkte vereisen dan standaard austenitische roestvaste staalsoorten, terwijl ze toch een bruikbare corrosieweerstand behouden.

Het vermogen om door veroudering verschillende sterkte- en taaiheidsniveaus te bereiken, maakt het geschikt voor een breed scala aan mechanische en structurele toepassingen.

Hoge sterkte schachten

Typische toepassingen:

Aandrijfassen / Pompassen / Klepassen / Actuatorassen / Precisietransmissiecomponenten

17-4 PH wordt vaak gebruikt voor assen waar een hoge vloeigrens, maatvastheid en corrosiebestendigheid vereist zijn.

De uiteindelijke verouderingsconditie moet worden geselecteerd op basis van het vereiste evenwicht tussen:

Sterkte / taaiheid / weerstand tegen vermoeidheid / corrosieomgeving

Klep- en pompcomponenten

Typische toepassingen:

Klepstelen/kleplichamen/pompassen/pomponderdelen/actuatoronderdelen/mechanische hogedrukhardware

17-4 PH is met name nuttig wanneer componenten een aanzienlijke mechanische belasting ondergaan, maar toch corrosiebestendigheid van roestvrij staal vereisen.

Voor agressieve chloride- of chemische toepassingen moet de corrosieomgeving afzonderlijk worden beoordeeld.

Bevestigingsmiddelen met hoge sterkte

Typische toepassingen:

Bouten / Tapeinden / Pennen / Schroeven met hoge sterkte / Bevestigingsmateriaal / Structurele bevestigingsmiddelen

17-4 PH kan een aanzienlijk hogere sterkte bieden dan gegloeid 304 of 316L.

De warmtebehandelingsomstandigheden moeten samen met de materiaalkwaliteit worden gespecificeerd wanneer sterkte een gecontroleerde ontwerpvereiste is.

Precisie mechanische componenten

Typische toepassingen:

Koppelingen / bussen / hulzen / precisiebehuizingen / houders / mechanische verbindingen / instrumentcomponenten

17-4 PH is zeer geschikt voor onderdelen die het volgende vereisen:

  • CNC-bewerking

  • Strakke dimensionale controle

  • Hoge sterkte

  • Laatste warmtebehandeling

  • Slijpen of precisieafwerken

Structurele en dragende componenten

Typische toepassingen:

Structurele fittingen / Mechanische steunen / Beugels voor hoge belasting / Actuatorhardware / Industriële structurele componenten

De legering is nuttig wanneer een ontwerper roestvrije corrosiebestendigheid wil, gecombineerd met een aanzienlijk hogere vloeigrens dan conventionele austenitische kwaliteiten.

Tandwielen en aandrijfcomponenten

Typische toepassingen:

Tandwielen / Splines / Koppelingen / Aandrijfhardware / Transmissiecomponenten

17-4 PH kan nuttige hardheid en sterkte bieden voor mechanische aandrijfcomponenten.

Waar maximale slijtvastheid of een zeer hoge oppervlaktehardheid vereist is, kan 420 of 440C een beter uitgangsmateriaal zijn.

Componenten voor lucht- en ruimtevaart- en precisietechniek

Typische toepassingen:

Structurele fittingen / bedieningscomponenten / bevestigingsmiddelen / assen / precisiehardware

17-4 PH wordt veel gebruikt in technische toepassingen met hoge sterkte, omdat de uiteindelijke mechanische eigenschappen kunnen worden gecontroleerd door middel van precipitatieharding.

Toepassingsspecifieke lucht- en ruimtevaartvereisten moeten de toepasselijke AMS- of klantspecificatie volgen.

Met metaaladditieven vervaardigde componenten

17-4 PH wordt ook gebruikt voor de additieve productie van metalen, waarbij zeer sterke roestvrijstalen componenten met een complexe geometrie vereist zijn.

Typische toepassingen kunnen zijn:

Complexe mechanische componenten / Lichtgewicht interne structuren / Prototype onderdelen met hoge sterkte / Precisiecomponenten met laag volume

Gedrukt materiaal moet worden beoordeeld op basis van het daadwerkelijke additieve proces, de bouwconditie en de warmtebehandelingsroute na de bouw, in plaats van te veronderstellen dat het gelijkwaardig is aan gesmeed materiaal.

Wanneer moet u kiezen voor 17-4 PH roestvrij staal?

17-4 PH is een sterke materiaalkeuze wanneer mechanische sterkte een belangrijke ontwerpvereiste is, maar corrosiebestendigheid van roestvrij staal nog steeds nodig is.

Kies 17-4 PH wanneer u dat nodig heeft

  • Hoge treksterkte

  • Hoge vloeigrens

  • Neerslaghardend vermogen

  • Instelbare sterkte en taaiheid

  • Goede algemene corrosieweerstand

  • Precisiebewerkingsmogelijkheden

  • Goede dimensionale controle na veroudering

  • Warmtebehandelbaar roestvrij staal

  • Zeer sterke assen of mechanische componenten

  • Betere corrosieweerstand dan veel conventionele martensitische roestvaste staalsoorten

17-4 PH is vooral geschikt wanneer

304 of 316L biedt niet voldoende sterkte.
17-4 PH kan een veel hogere vloei- en treksterkte bereiken dan gegloeide austenitische roestvaste staalsoorten.

De uiteindelijke mechanische eigenschappen moeten worden gecontroleerd door middel van warmtebehandeling.
Verouderingsomstandigheden zoals H900, H1025, H1075 en H1150 maken het mogelijk het materiaal op maat te maken voor verschillende sterkte- en taaiheidsvereisten.

Het onderdeel vereist precisiebewerking voordat het definitief uithardt.
Omstandigheid A kan machinaal worden bewerkt vóór de definitieve precipitatieharding.

Dimensionale controle is belangrijk na warmtebehandeling
Veroudering vindt plaats bij relatief gematigde temperaturen vergeleken met conventionele quench-hardingsroutes, wat het risico op vervorming kan helpen verminderen.

Het onderdeel moet sterkte combineren met corrosiebestendigheid.
Dit is een van de belangrijkste redenen waarom 17-4 PH wordt gekozen boven gewoon koolstof- of gelegeerd staal.

Selecteren van de juiste 17-4 PH warmtebehandelingsomstandigheden

De warmtebehandelingsomstandigheden moeten worden gekozen op basis van de daadwerkelijke toepassing, in plaats van automatisch de hoogst beschikbare sterkte te kiezen.

Conditie A

Selectiedoel:
Bewerking / Vormen / Fabricage vóór definitieve veroudering

Omstandigheid A is de met oplossing behandelde uitgangstoestand.

Het wordt gewoonlijk gekozen wanneer aanzienlijke bewerkingen of vormen moeten worden voltooid vóór de laatste precipitatiehardingsbehandeling.

H900

Selectiedoel:
maximale sterkte + maximale hardheid

Kies H900 wanneer:

  • Er is een zeer hoge vloeigrens vereist

  • Maximale hardheid is belangrijk

  • De eisen aan de taaiheid zijn matig

  • De corrosieomgeving is niet sterk SCC-gevoelig

H900 mag niet automatisch als de 'beste' staat worden beschouwd, simpelweg omdat het de hoogste sterkte biedt.

H1025

Selectie-intentie:
Hoge sterkte + verbeterde taaiheid

H1025 is vaak een nuttig technisch compromis waarbij een zeer hoge sterkte vereist is, maar een grotere ductiliteit en taaiheid ook wenselijk zijn.

Typische toepassingen zijn onder meer:

Assen / Klepcomponenten / Mechanische hardware / Zeer sterke precisieonderdelen

H1075

Selectie-intentie:
Evenwichtige sterkte + taaiheid

H1075 biedt een lagere sterkte dan H900, maar verbeterde taaiheid.

Het kan een goede keuze zijn voor componenten die worden blootgesteld aan:

Mechanische schokken / cyclische belasting / structurele belastingen

H1150

Selectie-intentie:
hogere taaiheid + lagere sterkte

H1150 wordt algemeen beschouwd als:

  • Taaiheid is belangrijker dan piekhardheid

  • Een lagere restspanningsgevoeligheid is wenselijk

  • De weerstand tegen spanningscorrosie en scheuren verdient meer aandacht

Samenvatting van de selectie van warmtebehandelingen

Vereiste

Conditie om te overwegen

Maximale sterkte

H900

Zeer hoge sterkte

H925

Hoge sterkte + betere taaiheid

H1025

Evenwichtige sterkte en taaiheid

H1075

Hogere taaiheid

H1100 / H1150

Bewerking vóór definitieve veroudering

Conditie A

Overweeg een ander cijfer als...

Belangrijkste vereiste

Rang om te overwegen

Selectie Reden

Lagere kosten + algemene fabricage

304

Zuiniger en gemakkelijker te vormen

Hogere chloorbestendigheid

316L

Betere plaatselijke corrosieweerstand

Hoge sterkte + betere chloridebestendigheid

2205 Duplex

Combineert hogere sterkte met sterkere chloridebestendigheid

Ernstig chloride-/zeewaterprobleem

2507 Superduplex

Betere weerstand tegen putcorrosie en spleetcorrosie

Maximale bewerkbaarheid

303

Gemakkelijkere bewerking en spaanbeheersing

Vrij verspanend + hittebehandelbaar

416

Beter geschikt voor het bewerken van intensieve geharde onderdelen

Hoge hardheid en slijtvastheid

420 / 440C

Betere keuze als hardheid domineert

Vergelijkbare PH-kwaliteit met ander eigendomssaldo

15-5 uur

Hoge sterkte met goede taaiheid en dwarseigenschappen

17-4 PH versus vergelijkbare roestvrijstalen kwaliteiten

17-4 PH versus 304 roestvrij staal

17-4 PH biedt aanzienlijk hogere sterkte en kan door precipitatie worden gehard.

304 biedt betere vervormbaarheid, eenvoudigere fabricage en lagere materiaalkosten voor veel algemene toepassingen.

Kies 17-4 PH wanneer:
Hoge mechanische sterkte en warmtebehandelingscontrole vereist zijn.

Kies 304 wanneer:
Algemene corrosiebestendigheid, plaatbewerking en kosten belangrijker zijn.

CTA:
Vergelijk 17-4 PH versus 304 roestvrij staal

17-4 PH versus 316L roestvrij staal

17-4 PH wordt over het algemeen geselecteerd op sterkte.

316L wordt over het algemeen geselecteerd vanwege de sterkere weerstand tegen chloridecorrosie, lasprestaties en corrosiegevoelige processervice.

Kies 17-4 PH wanneer:
Mechanische sterkte de belangrijkste vereiste is.

Kies 316L wanneer:
Chloriden, blootstelling aan chemicaliën, laswerk of sanitaire voorzieningen belangrijker zijn.

CTA:
Vergelijk 17-4 PH versus 316L roestvrij staal

17-4 PH versus 2205 duplex roestvrij staal

Beide kwaliteiten kunnen een aanzienlijk hogere sterkte bieden dan 304 of 316L.

17-4 PH biedt regelbare mechanische eigenschappen door precipitatieharding.

2205 duplex biedt over het algemeen een sterkere weerstand tegen putcorrosie door chloride en spanningscorrosiescheuren.

Kies 17-4 PH wanneer:
Warmtebehandelbare hoge sterkte en precisiemechanische prestaties prioriteit hebben.

Kies 2205 wanneer:
Hoge sterkte gecombineerd moet worden met een sterkere chloridebestendigheid.

CTA:
Vergelijk 17-4 PH versus 2205 duplex roestvrij staal

17-4 PH versus 15-5 PH roestvrij staal

Beide zijn precipitatiehardende roestvaste staalsoorten die worden gebruikt voor componenten met hoge sterkte.

15-5 PH is ontwikkeld met verbeterde microstructurele uniformiteit en wordt vaak overwogen wanneer taaiheid en transversale mechanische eigenschappen belangrijk zijn.

17-4 PH heeft over het algemeen een bredere commerciële beschikbaarheid en is een van de meest gespecificeerde PH-roestvrij staalsoorten.

Kies 17-4 PH wanneer:
Brede beschikbaarheid en bewezen krachtige prestaties belangrijk zijn.

Kies 15-5 PH wanneer:
De specificatie of toepassing het vastgoedsaldo vereist dat is gekoppeld aan 15-5 PH.

CTA:
Vergelijk 17-4 PH versus 15-5 PH roestvrij staal

17-4 PH versus 420 roestvrij staal

17-4 PH biedt hoge sterkte met betere algemene corrosieweerstand en goede taaiheid.

420 kan een hogere hardheid bereiken en is directer geschikt voor slijtvaste of snijgerelateerde toepassingen.

Kies 17-4 PH wanneer:
Een hoge structurele sterkte vereist is.

Kies 420 wanneer:
Hardheid en slijtvastheid de belangrijkste vereisten zijn.

CTA:
Vergelijk 17-4 PH versus 420 roestvrij staal

17-4 PH versus 416 roestvrij staal

17-4 PH biedt een veel hogere sterkte en betere algemene corrosieprestaties.

416 is een vrij verspanend martensitisch roestvrij staal dat is ontworpen voor eenvoudigere bewerking en dat ook kan worden gehard door warmtebehandeling.

Kies 17-4 PH wanneer:
Hoge sterkte en corrosiebestendigheid belangrijker zijn.

Kies 416 wanneer:
Bewerkingsproductiviteit belangrijker is dan maximale sterkte.

Normen, specificaties en materiaalvormen van 17-4 PH

17-4 PH is verkrijgbaar in een breder scala aan productvormen dan veel gespecialiseerde roestvrije kwaliteiten.

De toepasselijke materiaalspecificatie moet altijd overeenkomen met de daadwerkelijke productvorm.

Gemeenschappelijke materiaalaanduidingen

Aanduidingssysteem

Aanduiding

Gemeenschappelijke rangnaam

17-4 uur

AISI / ASTM-type

630

UNS

S17400

NL Materiaalnummer

1.4542

NL Benaming

X5CrNiCuNb16-4

ASTM A564 / A564M

Warmgewalste en koudgewalste, door veroudering geharde roestvrijstalen staven en vormen

Dit is een van de belangrijkste specificaties voor 17-4 PH-stafmateriaal.

Het omvat productvormen zoals:

Ronde staaf / vierkante staaf / zeskantstaaf / staafvormen

ASTM merkt op dat Type 630 kan worden geleverd in oplossingsbehandelde of door veroudering geharde omstandigheden en geschikt is voor machinale bewerking in de oplossingsbehandelde toestand gevolgd door verouderingsharding.

ASTM A693

Neerslaghardende roestvrijstalen en hittebestendige stalen plaat, plaat en strip

Deze specificatie is doorgaans relevant wanneer 17-4 PH wordt gekocht als:

Plaat / Plaat / Strook

17-4 PH / UNS S17400 wordt gewoonlijk geleverd onder ASTM A693 voor platte producten.

ASTM A705 / A705M

Leeftijdshardende roestvrijstalen smeedstukken

Deze specificatie is relevant voor precipitatiehardende roestvrijstalen smeedstukken waarbij de vereiste mechanische eigenschappen worden ontwikkeld door oplossingsbehandeling en veroudering.

Algemene AMS-specificaties

Afhankelijk van de productvorm en industriële vereisten kan 17-4 PH ook worden gespecificeerd onder materiaalnormen voor de lucht- en ruimtevaart, zoals:

AMS 5643 - vaak geassocieerd met staven, smeedstukken en aanverwante producten

AMS 5604 — vaak geassocieerd met plaat, strip en plaat

De exacte revisie- en productvereisten moeten worden gespecificeerd in de gecontroleerde luchtvaart- of klantdocumentatie.

Gemeenschappelijke materiële vormen

17-4 PH is algemeen verkrijgbaar als:

Ronde staaf / vierkante staaf / zeskantstaaf / platte staaf / plaat / plaat / strip / gesmeed materiaal / staaf / ring / buis in geselecteerde specificaties

Voor precisie-CNC-bewerkingen zijn de gebruikelijke startvormen onder meer:

Ronde
staafschachten / pennen / bussen / koppelingen / gedraaide componenten

met vierkante of zeskantige staaf / bevestigingsmiddelen / machinaal bewerkte hardware
Mechanische fittingen

Plaatgefreesde
componenten / Structurele onderdelen / Behuizingen / Platte componenten met hoge sterkte

Gesmeed materiaal
met hoge belasting / grotere assen / structurele mechanische onderdelen

Materiële staat bij aankoop

17-4 PH kan onder verschillende omstandigheden worden gekocht, afhankelijk van de specificatie en productieroute.

Gemeenschappelijke vereisten kunnen zijn:

Conditie A / H900 / H925 / H1025 / H1075 / H1100 / H1150

Voor onderdelen die veel bewerking vereisen, kan de aanschaf van Conditie A en het uitvoeren van een eindveroudering na de bewerking productievoordelen opleveren.

Voor projecten die gegarandeerde mechanische eindeigenschappen vereisen, moet de tekening de vereiste ouderdomstoestand expliciet identificeren.

Aankoopspecificatie Opmerking

Alleen schrijven:

17-4 PH roestvrij staal

is misschien niet genoeg voor een gecontroleerde technische aankoop.

Een completere specificatie kan het volgende omvatten:

  • Cijfer

  • UNS-aanduiding

  • ASTM / AMS / EN-norm

  • Materiële vorm

  • Afmetingen

  • Materiële staat

  • Vereiste verouderingstoestand

  • Vereisten voor mechanische eigenschappen

  • Oppervlakteconditie

  • Certificering voor warmtebehandeling

  • Materiaal certificaat

  • Traceerbaarheid van warmte/lot

Bijvoorbeeld:

17-4 PH / UNS S17400 / ASTM A564 / H1025

biedt veel duidelijkere technische informatie dan alleen de naam van het type.

17-4 PH roestvrijstalen selectieoverzicht

Kies 17-4 PH voor

Zeer sterke assen / klepcomponenten / pompcomponenten / zeer sterke bevestigingsmiddelen / mechanische precisiecomponenten / warmtebehandelde CNC-onderdelen / dragende roestvrijstalen componenten

Kies H900 Wanneer

Maximale sterkte en hardheid zijn vereist.

Kies H1025 Wanneer

Hoge sterkte met verbeterde taaiheid is vereist.

Kies H1075 Wanneer

Er is een evenwichtiger sterkte- en taaiheidsprofiel vereist.

Kies H1150 Wanneer

Een hogere taaiheid is belangrijker dan pieksterkte.

Kies 304 Wanneer

Algemene fabricage, vervormbaarheid en lagere materiaalkosten zijn belangrijker.

Kies 316L Wanneer

Chloridecorrosieweerstand en lasprestaties zijn belangrijker.

Kies 2205 Wanneer

Hoge sterkte moet worden gecombineerd met een sterkere chloridebestendigheid.

Kies 420 / 440C Wanneer

Maximale hardheid en slijtvastheid zijn de primaire vereisten.

Kies 15-5 PH wanneer

Voor een ander taaiheids- of specificatieprofiel is een verwante precipitatiehardingsgraad vereist.

Veelgestelde vragen over 17-4 PH

Veelgestelde vragen over 17-4 PH

Veelgestelde vragen over 17-4 PH roestvrij staal

Veelgestelde technische vragen over 17-4 PH roestvrij staal, inclusief precipitatieharding, warmtebehandelingsomstandigheden, mechanische sterkte, corrosieweerstand, machinale bewerking, lassen en materiaalkeuze.

Wat is 17-4 PH roestvrij staal?

17-4 PH is een precipitatiehardend roestvast staal dat een hoge mechanische sterkte combineert met een goede algemene corrosieweerstand. Het wordt gewoonlijk UNS S17400, Type 630 en EN 1.4542 genoemd.

De uiteindelijke sterkte, hardheid en taaiheid hangen sterk af van de gespecificeerde verouderingswarmtebehandelingsomstandigheden.

Wat betekent '17-4 PH'?

De aanduiding '17-4' verwijst ongeveer naar het chroom- en nikkelgehalte van de legering, terwijl 'PH' 'precipitatieharding' betekent.

Kopertoevoegingen zorgen ervoor dat het materiaal een aanzienlijk hogere sterkte kan ontwikkelen door middel van gecontroleerde verouderingswarmtebehandeling.

Wat is toestand A in 17-4 PH roestvrij staal?

Omstandigheid A is de in oplossing behandelde uitgangsomstandigheid die werd gebruikt vóór precipitatieharding.

Het wordt vaak gebruikt wanneer aanzienlijke bewerkingen, vormen of fabricage moeten worden voltooid vóór de laatste verouderingsbehandeling. Conditie A mag niet automatisch worden behandeld als de geprefereerde laatste gebruiksconditie.

Wat betekenen H900, H1025, H1075 en H1150?

Deze aanduidingen identificeren verschillende omstandigheden voor neerslagverharding. Het getal komt ongeveer overeen met de verouderingstemperatuur in graden Fahrenheit.

Lagere verouderingstemperaturen produceren over het algemeen een hogere sterkte en hardheid, terwijl hogere verouderingstemperaturen over het algemeen zorgen voor een grotere ductiliteit en taaiheid.

Welke 17-4 PH-conditie biedt de hoogste sterkte?

H900 wordt doorgaans gekozen wanneer maximale sterkte en hardheid de primaire vereisten zijn.

H900 biedt echter ook een lagere ductiliteit en taaiheid dan verouderingsomstandigheden bij hogere temperaturen, dus de conditie met de hoogste sterkte is niet automatisch de beste keuze voor elke toepassing.

Wat is het verschil tussen H900 en H1150?

H900 biedt hogere sterkte en hardheid, terwijl H1150 lagere sterkte biedt met grotere ductiliteit en taaiheid.

Verouderingsomstandigheden bij hogere temperaturen, zoals H1150, kunnen ook de voorkeur verdienen wanneer weerstand tegen spanningscorrosie meer aandacht verdient.

Wanneer moet ik H1025 kiezen in plaats van H900?

H1025 wordt vaak overwogen wanneer hoge sterkte nog steeds vereist is, maar verbeterde taaiheid en ductiliteit wenselijk zijn vergeleken met H900.

Het is doorgaans geschikt voor zeer sterke assen, klepcomponenten, mechanische hardware en andere precisietechnische componenten.

Kan 17-4 PH roestvrij staal worden gehard door warmtebehandeling?

Ja. Warmtebehandeling is een van de bepalende kenmerken van 17-4 PH.

Het materiaal wordt oplossingsbehandeld en vervolgens door middel van gecontroleerde veroudering door precipitatie gehard om de vereiste combinatie van sterkte, hardheid, taaiheid en taaiheid te verkrijgen.

Hoe sterk is 17-4 PH roestvrij staal?

17-4 PH kan een aanzienlijk hogere vloei- en treksterkte bereiken dan gegloeid 304 of 316L roestvrij staal.

De werkelijke sterkte hangt af van de productvorm, afmetingen, specificatie en verouderingscondities. Mechanische eigenschappen moeten daarom altijd worden vermeld samen met de vereiste warmtebehandelingscondities.

Is 17-4 PH roestvrij staal corrosiebestendig?

Ja. 17-4 PH biedt een goede algemene corrosieweerstand voor veel atmosferische, zoetwater- en industriële omgevingen.

Het mag echter niet worden behandeld als gelijkwaardig aan 316L in veeleisende chloridehoudende of chemische procesomgevingen.

Is 17-4 PH corrosiebestendiger dan 304 roestvrij staal?

Hun corrosieprestaties zijn afhankelijk van de specifieke omgeving, oppervlakteconditie en warmtebehandelingsomstandigheden.

17-4 PH wordt in de eerste plaats geselecteerd vanwege een hogere mechanische sterkte en niet als een universele verbetering van de corrosieweerstand ten opzichte van 304. Bij de materiaalkeuze moet daarom rekening worden gehouden met zowel mechanische belasting als de daadwerkelijke blootstellingsomgeving.

Is 17-4 PH corrosiebestendiger dan 316L?

Over het algemeen niet voor veeleisende chlorideservice. 316L bevat molybdeen en biedt doorgaans een sterkere weerstand tegen door chloride veroorzaakte putcorrosie en spleetcorrosie.

Normaal gesproken wordt 17-4 PH gekozen wanneer een hoge mechanische sterkte belangrijker is, terwijl 316L de voorkeur heeft wanneer chloridebestendigheid en gelaste corrosiebestendige eigenschappen de keuze domineren.

Is 17-4 PH roestvrij staal geschikt voor zeewater?

17-4 PH wordt gebruikt in geselecteerde maritieme mechanische toepassingen, maar mag niet als universeel geschikt worden beschouwd voor continue blootstelling aan zeewater.

Chlorideconcentratie, temperatuur, uitgeoefende spanning, spleetgeometrie, warmtebehandelingsconditie en oppervlakteconditie moeten allemaal worden beoordeeld. Duplex- of superduplex roestvast staal kan geschikter zijn voor zwaar zeewatergebruik.

Is 17-4 PH roestvrij staal magnetisch?

Ja. 17-4 PH is magnetisch omdat de microstructuur ervan na oplossingsbehandeling en koeling overwegend martensitisch is.

Dit verschilt van gegloeide austenitische roestvaste staalsoorten zoals 304 en 316L, die over het algemeen een veel lagere magnetische respons hebben.

Is 17-4 PH roestvrij staal goed voor CNC-bewerking?

Ja. 17-4 PH wordt op grote schaal CNC-gefreesd in assen, klepcomponenten, bevestigingsmiddelen, koppelingen en andere zeer sterke precisieonderdelen.

Uitgebreide bewerkingen worden vaak uitgevoerd in conditie A voordat de uiteindelijke precipitatieharding plaatsvindt. Oudere omstandigheden met hogere sterkte verhogen doorgaans de snijkrachten en gereedschapslijtage.

Moet 17-4 PH vóór of na de warmtebehandeling worden bewerkt?

Bij veel precisiecomponenten wordt het meeste materiaal verwijderd in toestand A voordat het uiteindelijk veroudert.

Een gebruikelijke productieroute is ruwe of semi-nabewerking, precipitatiehardende warmtebehandeling, gevolgd door nabewerking of slijpen waar nodig voor de uiteindelijke tolerantie.

Kan 17-4 PH RVS worden geboord en getapt?

Ja. 17-4 PH kan met succes worden geboord, getapt en van schroefdraad voorzien met behulp van geschikte gereedschaps- en snijomstandigheden.

Deze bewerkingen worden veeleisender in oudere omstandigheden met een hogere sterkte, vooral bij diepe gaten, kleine schroefdraden en moeilijke spaanafvoer.

Kan 17-4 PH roestvrij staal worden gelast?

Ja. 17-4 PH kan worden gelast met behulp van de juiste procedures.

Er moet rekening worden gehouden met de uitgangsconditie, de warmte-inbreng, de keuze van het vulmiddel en de vereiste warmtebehandeling na het lassen wanneer de eindsterkte en taaiheid gecontroleerde vereisten zijn.

Kan 17-4 PH roestvrij staal worden gebogen of gevormd?

Ja, maar de vervormbaarheid is lager dan die van austenitische kwaliteiten zoals 304 of 316L.

Vormen is over het algemeen praktischer in de oplossingsbehandelde toestand A vóór de uiteindelijke veroudering. Ernstig dieptrekken of zeer complexe plaatvorming is geen primaire toepassing voor 17-4 PH.

Kan 17-4 PH roestvrij staal worden gesmeed?

Ja. 17-4 PH kan worden gesmeed met behulp van gecontroleerde warmbewerkingsprocedures.

Gesmeed materiaal wordt normaal gesproken onderworpen aan de juiste oplossingsbehandeling en daaropvolgende verouderingscyclus vereist door de toepasselijke materiaalspecificatie.

Kan 17-4 PH roestvrij staal 3D-geprint worden met metaal?

Ja. 17-4 PH is in de handel verkrijgbaar voor additieve productie van metalen, inclusief poederbedfusieprocessen.

Gedrukt materiaal vereist normaal gesproken een geschikte warmtebehandeling na het bouwen. Er mag niet automatisch worden aangenomen dat de eigenschappen ervan identiek zijn aan die van 17-4 PH, omdat de poederchemie, de bouwparameters, de oriëntatie en de nabewerking de uiteindelijke microstructuur en prestaties beïnvloeden.

Is 17-4 PH roestvrij staal slijtvast?

Leeftijd 17-4 PH kan nuttige hardheid en slijtvastheid bieden voor veel mechanische toepassingen.

Als maximale hardheid of slijtvastheid de dominante vereiste is, kunnen warmtebehandelbare martensitische kwaliteiten zoals 420 of 440C geschikter zijn.

Wat is het verschil tussen 17-4 PH en 304 roestvrij staal?

17-4 PH biedt aanzienlijk hogere mechanische sterkte en kan door precipitatie worden gehard.

304 biedt een betere vervormbaarheid en is over het algemeen gemakkelijker te gebruiken voor de fabricage van plaatmetaal en gelaste componenten voor algemeen gebruik.

Wat is het verschil tussen 17-4 PH en 316L roestvrij staal?

17-4 PH wordt voornamelijk geselecteerd vanwege zijn hoge sterkte en regelbare mechanische eigenschappen door middel van precipitatieharding.

316L wordt voornamelijk geselecteerd vanwege de weerstand tegen chloridecorrosie, lasbaarheid en corrosiegevoelige procestoepassingen.

Wat is het verschil tussen 17-4 PH en 15-5 PH roestvrij staal?

Beide zijn precipitatiehardende roestvaste staalsoorten met een hoge sterkte. 15-5 PH is ontwikkeld om een ​​zeer gecontroleerde microstructuur te bieden en wordt vaak overwogen wanneer taaiheid en transversale mechanische eigenschappen belangrijk zijn.

17-4 PH is een van de meest gespecificeerde PH-roestvaste staalsoorten en biedt over het algemeen een brede commerciële beschikbaarheid.

Wat is het verschil tussen 17-4 PH en 2205 duplex roestvrij staal?

Beide bieden een aanzienlijk hogere sterkte dan conventionele austenitische kwaliteiten.

17-4 PH biedt regelbare sterkte door precipitatieharding, terwijl 2205 duplex over het algemeen een sterkere weerstand biedt tegen putcorrosie door chloride en spanningscorrosiescheuren.

Kan 17-4 PH roestvrij staal worden gepassiveerd?

Ja. 17-4 PH kan na een passende reiniging worden gepassiveerd om vrij ijzer te verwijderen en het natuurlijke passieve roestvrijstalen oppervlak te ondersteunen.

De vereiste passivatieprocedure moet worden geselecteerd op basis van de toepasselijke materiaal-, klant- of industriespecificatie.

Kan 17-4 PH roestvrij staal worden gepolijst of geslepen?

Ja. 17-4 PH reageert goed op mechanisch polijsten en precisieslijpen.

Slijpen is vooral nuttig na veroudering voor assen, lageroppervlakken en andere componenten die nauwe maattoleranties of gecontroleerde functionele oppervlakken vereisen.

Welke materiaalvormen zijn beschikbaar in 17-4 PH roestvrij staal?

Veel voorkomende materiële vormen zijn onder meer:

Ronde staaf / vierkante staaf / zeskantstaaf / platte staaf / plaat / plaat / strip / staaf / gesmeed materiaal / ringen

De toepasselijke ASTM-, AMS- of EN-specificatie moet overeenkomen met de daadwerkelijke productvorm en de vereiste warmtebehandelingsomstandigheden.

Wanneer moet ik een andere roestvaststaalsoort kiezen in plaats van 17-4 PH?

Algemene fabricage en lagere kosten → 304 roestvrij staal

Hogere chloorbestendigheid → 316L roestvrij staal

Hoge sterkte + betere chloridebestendigheid → 2205 duplex roestvrij staal

Zwaar chloor-/zeewatergebruik → 2507 Super Duplex roestvrij staal

Maximale bewerkingsproductiviteit → 303 roestvrij staal

Gratis bewerking + warmtebehandelbare hardheid → 416 roestvrij staal

Hogere hardheid en slijtvastheid → 420 / 440C roestvrij staal

Gerelateerde PH-kwaliteit met verschillend taaiheidsprofiel → 15-5 PH roestvrij staal

Materiële ondersteuning

Materiaalselectie en technische ondersteuning

Het selecteren van 17-4 PH roestvrij staal vereist meer dan het bevestigen van de legeringskwaliteit. De vereiste warmtebehandelingsomstandigheden, mechanische eigenschappen, productievolgorde en gebruiksomgeving moeten ook vóór de productie worden gedefinieerd.

Voor precisiecomponenten met een hoge sterkte kan NAITE TECH de materiaalspecificatie samen met de tekening, de warmtebehandelingsvereisten en het productietraject beoordelen.

Beoordeling van materiaalkwaliteit

17-4 PH kan worden getoetst aan toepassingsvereisten zoals:

  • Vereiste vloeigrens

  • Vereiste treksterkte

  • Vereiste hardheid

  • Eisen aan taaiheid

  • Warmtebehandelingstoestand

  • Corrosie omgeving

  • Blootstelling aan chloride

  • CNC-bewerkingsvereisten

  • Lasvereisten

  • Dimensionale tolerantie

  • Slijpvereisten

  • Toepasselijke ASTM / AMS / EN-specificatie

De belangrijkste selectievraag is vaak niet alleen:

'Moet ik 17-4 PH gebruiken?'

maar ook:

'Welke 17-4 PH-conditie moet ik opgeven?'

Typische conditieselectie kan zijn:

Maximale sterkte → H900

Hoge sterkte + verbeterde taaiheid → H1025

Evenwichtige sterkte + taaiheid → H1075

Hogere taaiheid → H1150

Bewerking vóór definitieve veroudering → Conditie A

Beoordeling van de toestand van de warmtebehandeling

De warmtebehandelingsomstandigheden hebben rechtstreeks invloed op de uiteindelijke mechanische eigenschappen van 17-4 PH.

Vóór productie moet de tekening of aankoopspecificatie de vereiste eindtoestand identificeren wanneer sterkte, hardheid of taaiheid wordt gecontroleerd.

Belangrijke items zijn onder meer:

  • Uitgangsmateriaal staat

  • Oplossingsbehandelingsvereiste

  • Verouderende toestand

  • Vereiste hardheid

  • Vereiste trekeigenschappen

  • Warmtebehandeling na machinale bewerking

  • Laatste maaltoeslag

  • Vereiste certificering voor warmtebehandeling

Een specificatie zoals:

17-4 PH / UNS S17400 / ASTM A564 / H1025

biedt aanzienlijk duidelijkere productie-informatie dan:

17-4 PH roestvrij staal

alleen.

Beoordeling van de productievolgorde

Voor precisiecomponenten van 17-4 PH kan de volgorde van bewerking en warmtebehandeling de maatnauwkeurigheid, kosten en uiteindelijke eigenschappen beïnvloeden.

Een veel voorkomende productieroute is:

Conditie A Materiaal

↓

Ruwe bewerking

↓

Semi-nabewerking

↓

Neerslaghardende warmtebehandeling

↓

Afwerking bewerken / slijpen

↓

Oppervlakteafwerking/passivering

De daadwerkelijke volgorde is afhankelijk van:

  • Componentgeometrie

  • Laatste warmtebehandelingstoestand

  • Tolerantie

  • Oppervlakteafwerking

  • Vervormingsgevoeligheid

  • Draadvereisten

  • Slijptoeslag

Bewerkingsoverzicht

17-4 PH is zeer geschikt voor precisie-CNC-bewerkingen, maar het snijgedrag is afhankelijk van de materiaalconditie.

Belangrijke productieoverwegingen zijn onder meer:

Conditie A
Over het algemeen de voorkeur wanneer aanzienlijke materiaalverwijdering vereist is vóór veroudering.

Verouderde omstandigheden
Hogere sterkte en hardheid kunnen de snijkrachten en slijtage van het gereedschap vergroten.

Boren en tappen
Stijfheid van het gereedschap, spaanafvoer en snijconditie worden steeds belangrijker in omstandigheden met hoge sterkte.

Afwerkingsslijpen
Nuttig na veroudering wanneer nauwe asdiameters, lageroppervlakken of nauwkeurige afmetingen moeten worden gehandhaafd.

Corrosie Milieu Review

17-4 PH biedt een goede algemene corrosieweerstand, maar mag niet automatisch worden geselecteerd voor ernstige chloride- of chemische omgevingen.

Belangrijke factoren zijn onder meer:

  • Chloride concentratie

  • Bedrijfstemperatuur

  • Toegepaste spanning

  • Spleetgeometrie

  • Natte of droge blootstelling

  • Oppervlakteconditie

  • Warmtebehandelingstoestand

  • Chemische schoonmaakmiddelen

Waar corrosiebestendigheid belangrijker is dan door precipitatie geharde sterkte, kan een andere kwaliteit geschikter zijn.

Typische alternatieven zijn onder meer:

Hogere chloorbestendigheid → 316L

Hoge sterkte + hogere chloridebestendigheid → 2205 Duplex

Ernstig zeewater-/chlorideprobleem → 2507 Super Duplex

Agressief chemisch gebruik → 904L of hoger gelegeerd roestvrij staal

Specificatieoverzicht

Voor gecontroleerde projecten kunnen de materiaalvereisten worden beoordeeld samen met:

  • Cijfer

  • UNS-aanduiding

  • ASTM / AMS / EN-specificatie

  • Productvorm

  • Materiële afmetingen

  • Startconditie

  • Laatste verouderingstoestand

  • Vereisten voor mechanische eigenschappen

  • Hardheidseis

  • Oppervlakteconditie

  • Certificeringsvereisten

  • Vereisten voor traceerbaarheid van warmte/partijen

De technische tekening en de aankoopspecificatie moeten voorrang hebben op algemene websitereferentiegegevens.

Materiaalkwaliteit en traceerbaarheid voor 17-4 PH roestvrij staal

Materiële identiteit alleen is mogelijk niet voldoende voor 17-4 PH.

Voor toepassingen met hoge sterkte moeten mogelijk de materiaalkwaliteit, de warmtebehandelingsconditie en de bijbehorende documentatie worden gecontroleerd.

Verificatie van materiaalkwaliteit

Het gespecificeerde materiaal kan vóór productie worden getoetst aan de tekening en aankoopvereisten.

Typische cijferidentificatie kan het volgende omvatten:

17-4 PH / Type 630 / UNS S17400 / EN 1.4542

Waar nodig moeten ook de toepasselijke materiaalnorm en de warmtebehandelingsomstandigheden worden bevestigd.

Verificatie van de materiële staat

Voor 17-4 PH-projecten moet bij de verificatie onderscheid worden gemaakt tussen:

  • Conditie A

  • H900

  • H925

  • H1025

  • H1075

  • H1100

  • H1150

  • Overige gespecificeerde voorwaarden

De op de tekening aangegeven toestand moet overeenkomen met de uiteindelijke vereiste mechanische eigenschappen.

Testrapporten van molens

Mill Test Reports kunnen worden geleverd voor toepasselijke materialen en projecten waarbij materiaalcertificering vereist is.

Afhankelijk van de materiaalbron en specificatie kan een MTR het volgende omvatten:

  • Materiaalkwaliteit

  • Warmte nummer

  • Chemische samenstelling

  • Mechanische eigenschappen

  • Productspecificatie

  • Materiële staat

  • Productafmetingen

Certificering van warmtebehandeling

Wanneer de uiteindelijke mechanische eigenschappen afhankelijk zijn van precipitatieharding, kan documentatie over de warmtebehandeling vereist zijn.

Afhankelijk van het project kunnen de records het volgende omvatten:

  • Warmtebehandelingstoestand

  • Verouderingstemperatuur

  • Tijd vasthouden

  • Datum behandeling

  • Oven- of batchidentificatie

  • Resultaten van hardheid

  • Verificatie van mechanische eigenschappen waar gespecificeerd

De vereiste documentatie moet vóór de productie worden overeengekomen.

Hardheidsverificatie

Hardheidstesten kunnen worden gebruikt wanneer de uiteindelijke verouderingstoestand of mechanische prestaties verificatie vereisen.

De vereiste schaal, testlocatie en acceptatiebereik moeten worden gedefinieerd in de toepasselijke tekening, specificatie of inspectieplan.

Hardheidsresultaten mogen niet worden gebruikt als vervanging voor vereiste trekproeven waarbij de geldende materiaalspecificatie volledige certificering van mechanische eigenschappen vereist.

Certificaat van overeenstemming

Voor toepasselijke projecten kan, indien vereist, een conformiteitscertificaat worden verstrekt.

Certificeringsvereisten moeten worden gedefinieerd tijdens de offerte en inkoop.

Traceerbaarheid van warmte en partijen

Waar nodig kan de traceerbaarheid van warmte, partijen of batches worden gehandhaafd.

Traceerbaarheid is met name relevant voor:

  • Mechanische componenten met hoge sterkte

  • Lucht- en ruimtevaartgerelateerde componenten

  • Klep- en pompcomponenten

  • Gecontroleerde warmtebehandelingsprojecten

  • Herhaal productie

  • Door de klant goedgekeurde materiaalbronnen

  • Veiligheidskritische toepassingen

Inkomende materiaalinspectie

Binnenkomend 17-4 PH materiaal kan gecontroleerd worden op:

  • Materiaalidentificatie

  • Productvorm

  • Afmetingen

  • Oppervlakteconditie

  • Zichtbare schade

  • Materiële documentatie

  • Staat van uitgangsmateriaal waar gespecificeerd

Voor precisiebewerkingsprojecten moet de startvoorwaarde worden bevestigd voordat de productievolgorde wordt afgerond.

PMI en aanvullende materiaalverificatie

Wanneer aanvullende legeringsverificatie vereist is, kan positieve materiaalidentificatie of een andere overeengekomen materiaalverificatiemethode worden overwogen.

De vereiste methode, acceptatiecriteria en documentatie moeten vóór de productie worden gedefinieerd.

PMI bevestigt de chemie van de legering, maar verifieert op zichzelf niet de precipitatiehardingsconditie of de uiteindelijke mechanische eigenschappen.

Documentatie Ondersteuning

Afhankelijk van de projectvereisten kan de documentatie het volgende omvatten:

Materiaalcertificaat / MTR / CoC / Warmtebehandelingscertificaat / Hardheidsrapport / Warmte- of partijregistraties / Inkomende inspectieregistraties / Dimensionale inspectierapporten / Aanvullende overeengekomen kwaliteitsdocumentatie

Opmerking over kwaliteit en traceerbaarheid

Voor 17-4 PH-componenten moeten materiaalcertificering en warmtebehandelingscertificering als afzonderlijke controles worden behandeld wanneer beide vereist zijn.

Het materiaalcertificaat bevestigt de aangeleverde legering en bijbehorende materiaalgegevens.

Het warmtebehandelingsverslag bevestigt de verwerking die is gebruikt om de uiteindelijke door precipitatie geharde toestand te ontwikkelen.

Als een project een specifieke ASTM- of AMS-specificatie, H-conditie, hardheidsbereik, warmtebehandelingscertificaat of traceerbaarheid van warmtenummers vereist, moeten deze vereisten tijdens de offerte worden vermeld.

Technische referenties

De technische informatie op deze pagina is bedoeld als technische referentie en voorlopige materiaalkeuze.

Eisen aan eindmateriaal, warmtebehandeling en mechanische eigenschappen moeten worden geverifieerd aan de hand van de specificatie die van toepassing is op de daadwerkelijke productvorm en toepassing.

ASTM Internationaal

ASTM A564 / A564M
Door veroudering geharde roestvrijstalen staven en vormen.

Algemeen relevant voor 17-4 PH-stafmateriaal dat wordt gebruikt voor CNC-bewerking en mechanische componenten met hoge sterkte.

ASTM A693
Precipitatiehardende roestvrijstalen plaat, plaat en strip.

Relevant wanneer 17-4 PH als plat product wordt geleverd.

ASTM A705 / A705M
Door veroudering geharde roestvrijstalen smeedstukken.

Materiaalspecificaties voor de lucht- en ruimtevaart

Afhankelijk van de productvorm en klantvereisten kan 17-4 PH ook worden gespecificeerd onder toepasselijke AMS-normen.

Veel voorkomende voorbeelden zijn:

AMS 5643
Vaak geassocieerd met 17-4 PH bar, smeden en aanverwante productvormen.

AMS 5604
Vaak geassocieerd met plaat, strip en plaat.

De toepasselijke herziening en exacte productvereisten moeten worden geïdentificeerd in gecontroleerde projectdocumentatie.

Materiaalaanduidingen

Gemeenschappelijk cijfer: 17-4 PH

ASTM / AISI-type: 630

UNS: S17400

EN Materiaalnummer: 1.4542

EN-aanduiding: X5CrNiCuNb16-4

Aanvullende technische referenties

Materiaal- en warmtebehandelingsinformatie kan ook worden beoordeeld aan de hand van technische gegevens die zijn gepubliceerd door:

  • ASTM Internationaal

  • SAE Internationaal

  • Britse roestvrij staalvereniging

  • Wereld roestvrij

  • Grote producenten van roestvrij staal

  • Toepasselijke klant- of branchespecificaties

Technische noot

Algemene materiaalgegevens mogen geen toepassingsspecifieke technische beoordeling vervangen waarbij sterkte, vermoeidheid, breuktaaiheid, corrosie, druk, temperatuur of wettelijke vereisten van cruciaal belang zijn.

Ondersteuning voor materiaalkeuze

Hulp nodig bij het selecteren van 17-4 PH roestvrij staal?

Als u 17-4 PH roestvrij staal evalueert voor een precisiecomponent met hoge sterkte, deel dan uw tekening, materiaalspecificatie, vereiste warmtebehandelingsomstandigheden en mechanische vereisten. Ons technische team kan helpen beoordelen of 17-4 PH de juiste balans biedt tussen sterkte, taaiheid en corrosieweerstand voor de toepassing.

Materiaalspecificatie, warmtebehandelingsconditie, certificering en traceerbaarheidseisen kunnen worden beoordeeld voor toepasselijke projecten.
Ontdek 17-4 PH roestvrijstalen onderdelen →

Vorig: 
Volgende: 

Optionele verwerkingsmaterialen

Als er problemen zijn met de CNC-bewerking.
Neem contact met ons op.
Mogelijkheden
Dienst
Steun
COPYRIGHT © 2025 CHANGZHOU NAITE METAL TECHNOLOGY CO., LTD. ALLE RECHTEN VOORBEHOUDEN.